Стефка Костадинова успокои: Всичко е обезпечено за Рио 2016 22.01 | 13:45
Спортистите ни са обезпечени в подготовката, увери шефът на БОК

Председателят на БОК Стефка Костадинова заяви, че всичко е обезпечено за подготовката на българските спортисти за олимпийските игри в Рио де Жанейро през следващата година.
"Всичко е обезпечено за Рио де Жанейро. Пожелавам на спортистите да бъдат във върхова форма в Бразилия. Олимпийските игри са връх в кариерата на всеки състезател. Едно е да си световен и европейски шампион, но съвсем друго е да си олимпийски шампион", каза Костадинова, която присъства на церемонията "Спортист на Балканите" за 2014 година в 42-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция.
"Учудващо за мен е, че само един спортист от България е в топ 10 на анкетата, защото имахме своите спортни постижения през миналата година. Това са Григор Димитров, Александра Жекова, гимнастичките от ансамбъла, в бокса и вдигането на тежести и Кубрат Пулев, който успя да стигне до този желан и толкова очакван мач с Владимир Кличко. Спечелихме и седем медала от младежките олимпийски игри в Китай", добави председателят на БОК. Стефка Костадинова каза още, че очаква 2015-а година да бъде много хубава и интересна за български спорт.
"Тази година е предолимпийска за Рио де Жанейро, но и олимпийска, защото в Баку ще се проведат първите в историята европейски олимпийски игри. Вече имаме 104 квоти, но там са включени и неолимпийски спортове. Може да очакваме още 2-3 квоти. Да стискаме палци на спортистите да са здрави, да няма скандали, да няма допинг, да няма ядосани и сърдити и да покажем каква спортна сила е България. В Лондон бяхме със 75 спортисти, а сега имаме над 100, което е обещаващо. Надявам се през тази година родните спортисти да зарадват българската общественост, за да се вдигне самочувствието ни", коментира още Костадинова.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Фирмите продават "овче" сирене с над 60% краве мляко
Решението на КЗК може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 14-дневен срок.
23.04 | 10:59
-
Българска делегация, водена от Росен Желязков, ще бъде на погребението на папа Франциск
В делегацията ще участват още вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов.
23.04 | 10:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30