Стилиян Петров със скъсана връзка на глезена 06.06 | 17:36

Диагнозата бе потвърдена след направения ядрено-магнитен резонанс, лечението на футболита ще отнеме между 4 и 6 седмици

Капитанът на националния отбор Стилиян Петров има скъсана връзка на левия глезен, стана ясно след магнитния резонанс, който футболистът направи в Англия, съобщиха от пресслужбата на БФС.

След разчитането на резултатите специалистите са препоръчали на капитана на Астън Вила пълна почивка и възстановителен период между 4 и 6 седмици.

Стилиян Петров получи травмата в 3-ата минута на европейската квалификация между България и Черна гора в събота, завършила 1:1 в Подгорица.

Въпреки болката обаче капитанът остана на терена до почивката, когато стана ясно, че няма как да доиграе мача. На полувремето Стенли бе принудително заменен от Чавдар Янков, а капитанската лента се озова на ръката на Мартин Петров.