Таймс: Украйна посреща Мондиал 2030 заедно с Испания и Португалия 04.10 | 09:15
Подобна тройна кандидатура ще бъде изявен фаворит за посрещане на Мондиала и жест на подкрепа на света към Украйна

Голяма футболна новина, свързана с Украйна, ще бъде обявена в близките часове, твърди "Таймс". Според английското издание президентът на Украйна Володимир Зеленски се е договорил с Испания и Португалия за съвместна кандидатура на Световното първенство по футбол през 2030 година.
Планът е Украйна да приема срещите от една от групите, ако успее да възстанови инфраструктурата в няколко града след войната с Русия, която още не е приключила.
Според "Таймс" подобна тройна кандидатура ще бъде изявен фаворит за посрещане на Мондиала и жест на подкрепа на света към Украйна.
Припомняме, че страната за последно прие голям футболен форум през 2012 година, когато съвместно с Полша организира Европейското първенство по футбол.
Интересна подробност около кандидатурата е, че последната европейска страна, която бе домакин на световно първенство в Европа, бе Русия през 2018 година. Сега Мондиал ще има в Катар - в края на тази година, а през 2026 година - в САЩ, Мексико и Канада.
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00
-
Половината българи нямат никакви спестявания, 1 милион живеят в лишения
Подмяна на остаряла мебелировка не може да си позволят 35,1% от семействата
27.04 | 10:20