Трета поредна загуба за България в София 26.07 | 20:01
Това беше и най-тежкото поражение за българските баскетболисти на турнира в столицата ни

Българският национален отбор по баскетбол допусна трета поредна загуба на European Basketball Tour в София и окупира последното място в четиристранния турнир.
Днес в трети мач на "лъвовете" те загубиха с 65:83 от Украйна, като по този начин бившата съветска република остана втора в приятелския турнир, който е подготвителен за началото на квалификациите за Европейското първенство.
Нашите започнаха изключително силно срещата, като показваха чудесна игра в защита и разнообразие в нападение, като разликата дори стигна 16 точки в полза на момчетата на Барчовски. След първите 15 минути обаче на терена имаше само един отбор - този на Украйна. Силната игра на България изчезна, а Аврамов и Лилов постоянно бъркаха в организацията на нападението. Защитата пък изчезна и в крайна сметка логично се стигна до загубата.
В български тим може да се отличи единствено Чавдар Костов, който записа страхотен мач. Той беше лидерът на отбора и реализира 26 точки, а също така записа най-много борби за нашия тим. Всички останали завършиха с под 10 точки.
Началото на двубоя беше много нервно, като украинците изпуснаха много от стрелбите си, а тройка на Павел Маринов донесе на националите ни 4 точки аванс - 10:6. Нова тройка на Чавдар Костов доведе до 16:8, но глупав фаул в последната секунда на нападението на Украйна доведе до 16:10 1:05 преди, края на отново Костов с тройка направи най-високата разлика в двубоя - 19:10, отново той при бърза атака за 21:10. Украйна намали до 21:12, но отново Костов, отново с тройка (този път със сирената) направи 24:12.
Симънс се включи добре и през втората част вкара бързи четири точки за 28:12 - 16 точки разлика. Няколко слаби изяви в нападение обаче позволиха на Украйна да стопи аванса до 10 точки, което принуди Барчовски да вземе таймаут при 30:20. Проблемите в нападение за нашите национали обаче продължиха, а играта в защита не беше на нивото от първата част. Украйна направи серия от 8:0, преди обаче Павел Маринов със забивка да спре тази серия - 32:28. За съжаление, нашите не успяха да подобрят играта си и полувремето дойде при резултат 32:30.
Началото на третата част също беше тежко, след като за около минути Украйна поведе с 3 точки - 32:35. Украинците поведоха и с 5 точки, но бързи тройки на Николов и Аврамов ни върнаха аванса. За съжаление, проблясъкът в играта ни беше кратък и гостите установиха контрол при 44:49. В крайна сметка слабата игра на България доведе до 44:54 в края на третата част.
И последната част започна трагично за националите. Симънс получи техническо нарушение, след като фаулира грубо в нападение центъра на Украйна, а острите протести на Барчовски доведоха до нови две технически и изгонването на треньора от резервната скамейка, но в крайна сметка го оставиха в залата - 44:61 и нападение за гостите. Чавдар Костов обаче изригна с нови две тройки, както и борба в нападение и кош, с което разликата падна до 9 точки - 52:61 и таймаут за Украйна.
Чавдар Христов продължи добрата си игра, като овладя нова борба с нападение, даде асистенция към Симънс и той реализира - 54:61. Украйна обаче наниза три поредни тройки и отново поведе с 13 точки - 57:70.
Въпреки че България играеше добре в тези минути, Иван Чолаков реши да изпробва всичките си състезатели, като извади Костов, а след това и Дурчев, който записа силни минути. В крайна сметка тези ротации развалиха ритъма в играта на България и в крайна сметка баскетболистите ни загубиха с 65:83.
Водещи
-
Внезапно почина Тодор Славков
Внукът на Тодор Живков се отиде на датата, на която и майка му Людмила, и вуйчо му Владимир
21.07 | 23:58
-
Първан Симеонов: Проблемът на правителството е с прекаляването - оттук идват големите грешки
Енергията от 2020 г. не е изчерпана, търси си нов стопанин
21.07 | 18:00
-
Източeн хороскоп за втората половина на юли
Партии започват рокади и реформи, отпускарите ще се радват на повече екзотика, изчислява...
21.07 | 17:45
-
Опасни бактерии са открити по турското крайбрежие
Има ги в крайбрежните райони на Мраморно, Егейско и Средиземно море, бият аларма здравни...
21.07 | 17:30
Най-четени
-
Внезапно почина Тодор Славков
Внукът на Тодор Живков се отиде на датата, на която и майка му Людмила, и вуйчо му Владимир
21.07 | 23:58
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00
-
Ваучерите за храна, издадени през 2025 г. в лева, ще могат да се ползват до края на тяхната валидност
Те ще бъдат конвертирани в евро на касата
21.07 | 13:00
-
В жегите: Без плаж - от 11 до 16 ч.
Не преяждайте и не пийте алкохол, не влизайте в морето след хранене, съветва лекар
21.07 | 10:15