Турция може да се завърне във Формула 1 02.12 | 12:18
Очаква се решение да има през следващата седмица

Гран при на Турция може да се завърне в календара на Формула 1, след като през тази година старт в южната ни съседка нямаше.
Състезанието в Истанбул се провеждаше в периода между 2005 и 2011 година, но през този сезон отпадна от календара. Причина бе липсата на разбирателство между организаторите и Бърни Екълстоун, които не успяха да договорят изгодна и за двете страни цена за домакинство.
Британският журналист Боб Макензи обаче съобщи, че лично Екълстоун вече работи по връщането на Турция в календара, като една от основните причини е отпадането на Франция от него.
Също така се съобщава, че окончателно решение по въпроса трябва да бъде взето през следващата седмица.
Турция също има аргументи за възраждане на Гран при в Истанбул, след като местният бизнесмен Вурал Ак закупи правата на пистата. Ак е готов да извади сума от 5 милиона долара от собствения си джоб, за да подпомогне евентуалното завръщане на Турция в календара на Формула 1.
Смята се, че правителството на страната е готово да подпомогне каузата с 13.5 милиона щатски долара.
Водещи
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Японската Ванга със страховито предсказание за 25 юли 2025 г.
В миналото Рио Тацуки е направила няколко точчни пророчества
18.04 | 17:43
-
Рубио: Тръмп ще се откаже да посредничи за мир, ако до дни няма напредък
Държавният секретар на САЩ коментира и въпроса за иранската ядрена програма
18.04 | 17:20
-
Инспекцията по труда е спряла 321 опасни работни места
Установени са забавени трудови възнаграждения в размер на над 1 милион лева
18.04 | 16:40
Най-четени
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
Километрична автоколона на АМ "Хемус" в посока Варна
18.04 | 16:59