Фабио Капело подкрепи идеята за Мондиал през зимата 28.12 | 20:38
Блатер и Платини също позитивно настроени
Мениджърът на английския национален отбор по футбол Фабио Капело подкрепя провеждането на Мондиал'2022 през зимата, тъй като горещините в Катар може да принудят футболистите да не излизат от хотелските си стаи.
Според Капело стадионите с климатични инсталации няма да решат проблема с жегата. "Няма да бъде лесно за играчите да стоят по цял ден в хотела си и да не може дори да се поразходят. Това е голям проблем не само за тренировките, но и за останалото време", каза пред репортери в Дубай Фабио Капело.
Президентът на ФИФА Сеп Блатер също заяви, че няма нищо против Мондиала да е през зимата. В подкрепа на тази идея се изказа и президентът на УЕФА Мишел Платини. Днес президентът на футболната федерация на Азия Мохамед Бин Хаман от Катар заяви, че няма да е проблем страната му да приеме световните финали през юни или юли.
Президентът на Барселона Сандро Росел заяви, че провеждането на Мондиала през януари или февруари ще наруши сезона на испанското първенство, което няма зимна пауза.
Водещи
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Фон дер Лайен за мирния план за Украйна: Да включва още влизане в ЕС и НАТО
Тя призова "централната“ роля на Европейския съюз да бъде "напълно призната
23.11 | 17:00
Най-четени
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Атанас Зафиров: Няма място за безцелни промени между двете четения на бюджета
По темата "Лукойл" вицепремиерът и лидер на БСП подчерта, че се е избегнала сериозна кризисна...
23.11 | 14:30