Феноменален Джокович! Отнесе и олимпийската титла, като отвя Алкарас 04.08 | 19:08
Ноле сбъдна най-съкровената си мечта в тениса и на 37 г. донесе и олимпийско злато за Сърбия
Новак Джокович сбъдна най-съкровената си мечта в тениса и на 37 г. донесе олимпийско злато за Сърбия.
Тя беше единствената, която липсваше във феноменалната му колекция, включваща 24 трофея от Големия шлем, като така осъществи т.нар. кариерен Златен шлем. Такъв имат само Щефи Граф, Андре Агаси, Серена Уилямс и Рафаел Надал.
До титла №99 Ноле стигна след 7:6 (3), 7:6 (2) над 16 г. по-младия от него Карлос Алкарас. Финалът-шедьовър продължи 2 часа и 50 минути.
Шампионът дълго целува родното знаме и разплака хилядите си сънародници, огласяли с мощни викове корт "Филип Шатрие" в Париж. След като триумфира на същия клей цели 3 пъти на "Ролан Гарос", Джокович дочака и най-големия си успех от игрите след бронза в Пекин 2008. На трибуните той първо гушна дъщеричката си Тара, а после и цялото си семейство.
"Изпитвам милиарди емоции, много съм горд, че донесох златото за Сърбия, това е най-големият спортен успех в живота ми", възкликна Новак, който бе награден от президента на МОК Томас Бах.
Финалът беше исторически, тъй като противопостави най-младия и най-възрастния финалист в историята на Олимпийските игри.
На 5 юни героят претърпя операция от скъсан менискус на дясното коляно, но успя да се възстанови за "Уимбълдън" и олимпиадата. Джокович грабна втора титла за сърбите от Париж след тази на стрелците в смесената отборна надпревара на 10 м въздушен пистолет
Бронзът отиде у Лоренцо Музети (Ит), удържал 6:4, 1:6, 6:3 срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим.
Водещи
-
Ако всички откажат да бъдат министър-председатели, редовният кабинет остава да действа
Това разясни конституционният съдия Орлин Колев
17.12 | 21:00
-
Диана Дамянова: Поведението на политическата класа надхвърля границите на търпимостта
По думите й в момента много политически лидери се опитват да яхнат протеста на българските...
17.12 | 20:45
-
Пеевски откри "Музей на сглобката" в кабинета си в НС
В бившия кабинет на комунистическия диктатор Тодор Живков на стативи бяха показани снимки на...
17.12 | 20:30
-
Обявиха Иван Иванов за световен шампион при юношите на ITF
Той е първият български тенисист, който печели наградата в тази категория
17.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Последиците от удължителен бюджет ще са тежки
"Виновните си имат имена: Асен Василев и хулиганската му групировка ПП-ДБ!", заяви лидерът на...
17.12 | 13:15
-
ПП-ДБ свиква нов протест - утре от 18 часа на площада пред НС
Уредникът на музея на социалистическите бюджети току-що реши България да приеме този крадлив...
17.12 | 15:20
-
ПП-ДБ: Призоваваме всички на протест утре - уредникът на Музея на социалистическите бюджети току-що нареди да се приеме стария крадлив бюджет
“Очевидно тази коалиция продължава да работи и не само запазва Пеевски в кабинета му - тя...
17.12 | 10:56
-
Всичко за винетките: АПИ разясни за валидността, цените и сроковете
Вписването на символите от регистрационния номер може да бъде и на кирилица, и на латиница, но...
17.12 | 11:45