Фехтовката посреща 85-годишния си юбилей с повече от 700 състезатели 30.11 | 14:33
Празненството по случай юбилея ще е на 18 декември в НСА и ще съвпадне с турнира за Купа "България"

Председателят на БФ Фехтовка Величка Христева обяви днес в Пресклуб "България" решенията на Управителния съвет за отбелязване на 85-ата годишнина от основаването на този спорт у нас. Празненството ще е на 18 декември в НСА и ще съвпадне с турнира за Купа "България".
След края на състезанието федерацията ще награди 10-те най добри фехтовачи за 2011 г. заедно с най-изявения треньор. За първи път е предвиден приз и за най-класния съдия - това е всепризнатият за номер едно в света Васил Миленчев.
По случай юбилея БФ Фехтовка отдава почит и на заслужилите личности от миналото, като приема за почетни членове Виолета Катаринска и Николай Свечников (посмъртно), а също така и целия отбор от именити сабльори - Васил и Христо Етрополски, Николай Маринчешки, Георги Чомаков, Николай Матеев и Марин Иванов.
Приоритет на федерацията е високото спортно майсторство и във връзка с това подобряване на резултатите и на трите вида оръжие. От младата генерация Любослав Бурнев (сабя), Кристиян Бояджиев (шпага), Радослав Балински, Кристиян Фиданов и Стефан-Дамян Панагиев (шпага) са талантите, които ще гонят класиране за Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г.
БФ Фехтовка има 39 клуба в страната и над 700 състезатели във всички възрастови групи. Освен традиционните центрове София, Пловдив, Варна, Русе, Пазарджик, фехтовката пуска корени вече в Стара Загора, Бургас, Несебър, Ямбол.
На 25 ноември тази година към федерацията е учредена комисия за жените с председател Здравка Панагиева. Формацията ще прави различни предложения за по-широкото присъствие на нежния пол в управлението на спорта.
Водещи
-
Курсът лев/евро стимулира бизнеса да закръгля цените надолу, а не нагоре
Инициативата трябва да продължи и след периода на двойното обозначение, изрази мнение той.
13.10 | 09:30
-
Променят графика за ремонта на топлопреносната мрежа в „Дружба 2“
Изтеглянето на ремонтните дейности се извършва с цел участъците да бъдат завършени възможно...
13.10 | 09:45
Най-четени
-
Продължава кризата с боклука в столицата
Общината обмисля и вариант за договор с турската фирма, чиито камиони изгоряха, по време на...
13.10 | 09:15
-
ДПС-Ново начало и Делян Пеевски водят с много на изборите в Пазарджик
Избирателната активност в Пазарджик е била 35,09%
13.10 | 08:59
-
Слънце и краткотрайни дъждове ни очакват през седмицата
В сряда на повече места в Източна България и планините ще има слаби валежи от дъжд. Вятърът ще...
13.10 | 08:30