ЦСКА представи Абел Анисе 23.01 | 13:22
Футболистът пристига при „червените" като свободен агент

ЦСКА представи днес официално новото си попълнение Абел Анисе, който е подписал договор в петък за 2,5 години.
Футболистът пристига при "червените" като свободен агент. Адвокатът на ЦСКА обяви, че Анисе е прекратил договора си с Черноморец в чевтъртък (19 януари) и ден по-късно е станал играч на "армейците".
Анисе показа много добра форма през есенния полусезон с екипа на Черноморец, но бургазлии искаха да се разделят с него само срещу сума от 350 хиляди евро. В началото на зимната подготовка футболистът обяви, че иска да спира с кариерата си на футболист, и че се прибира в родния Мадагаскар.
Самият Анисе не каза защо точно е искал да спира с футбола, но според него именно разговорите с ЦСКА са го върнали към живота му за футбола.
"Причините за това, че напуснах Черноморец нямат нищо общо с футбола. На ниво футбол нямам основание да се оплаквам нито от отбора, нито от отношението ми от треньора и играчите. Аз самият прецених, че ЦСКА е много по-голям клуб и аз ще имам по-добро развитие в него. Много бързо реших да напусна Черноморец след като имах разговори с ЦСКА," заяви Анисе.
"Имах разговори и с Левски, те ме потърсиха и ми предложиха нещо, но за мен ЦСКА е най-големия клуб на България. Исках много да дойда в ЦСКА. Надявам се в ЦСКА да играя в Шампионска лига или Лига Европа след лятото," добави Анисе.
В същото време изпълнителният директор на ЦСКА Венцислав Живков обяви, че камерунецът Нджонго Присо е пристигнал в България и скоро ще подпише договор, и се очаква утре да бъде представен официално.
"Присо пристигна преди един час, разбра ли сме се с клуба и начина на плащане. След като премине медицински прегледи, ще доуточним личните условия и утре ще го представим," заяви Живков.
Адвокатът на ЦСКА не даде много обяснения защо е прекратен договора на Анисе.
"Той си е прекратил едностранно договора и не мога да коментирам защо, но не е заради неизплатени пари," заяви адвоката.
Водещи
-
Не пропускайте пълното лунно затъмнение тази вечер!
От българия то ще може да се наблюдава след изгрева на Луната
07.09 | 14:00
-
Двама души са пострадали при пожари през изминалото денонощие
Извършени са 33 спасителни дейности и помощни операции, от които пет при катастрофи
07.09 | 13:40
-
Никола Цолов завърши втори в "Гран при" на Италия във Формула 3
Тимът му стана отборен шампион
07.09 | 13:20
Най-четени
-
Плевенчани пак на протест срещу безводието
В следобедните часове те отново ще блокират движението по главния път София – Русе при село...
07.09 | 10:00
-
Близо 70 огнеборци се борят с пожара в Рила
07.09 | 11:20
-
Предимно слънчево, температрите - от 28 до 33 градуса
По Черноморието - 26-27 градуса, с святър и вълнение 2-3 бала на морето
07.09 | 08:58
-
Заместник-генерален секретар на НАТО е на посещение у нас
Радмила Шекеринска ще държи реч пред Атлантическия клуб
07.09 | 10:00