10 неща, които да очакваме от Диамантената лига 15.05 | 13:43
Анализ на експерта Ангел Искрев за Sporta.bg

Само след няколко часа започва едно от най-вълнуващите пътешествия за всеки любител на леката атлетика – Диамантената лига. От май до септември, от Доха до Юджийн през Рим до Брюксел ще имаме възможност да се насладим на върховна атлетика с най-добрите на пистата или сектора. Шоуто започва в Доха и продължава с турнира в Шанхай още тази седмица.
За да спечелиш Диамантената лига се изисква комбинация от късмет, форма и целеустременост. А също така и да победиш в поне едно от седемте състезания в твоята дисциплина. А и да не забравяме предпазването от травми. За да се насладиш на Лигата се иска много по-малко – просто да гледаш.
1. Появата на нова суперзвезда от Щатите.
Всяка година в рамките на Лигата американците вадят ново лице, което поема по пътя нагоре. Миналата година това беше Тори Бауи. Скачачката беше изключително силна в спринта и изненада мнозина специалисти. Месеци по-късно тя е отвърдена в елита. Никой няма да се учуди, ако Щатите отново покажат на света поредния супер талант от колежите, нали?
Останалата част от материала на Ангел Искрев вижте в Sporta.bg.
Водещи
-
Страховете на хората, свързани с еврото, може да повлияят на инфлацията
Това заяви експертът по социална политика и бивш вицепремиер Ивайло Калфин
26.07 | 17:00
-
Пожар горя и край плажа „Градина” до Созопол
Плажуващи гасиха огъня до идването на пожарната
26.07 | 16:40
Най-четени
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20
-
Над 50°C във влак, затворени прзорци, без климатик! Масички - на ластик!
За поредното безобразие алармира пътничка
26.07 | 11:00