100 хил. лева ще дава КТБ за олимпийска титла 24.04 | 12:42
Обсъжда се възможността да бъдат отличавани и завоювалите сребърни и бронзови медали

На специална церемония снощи беше отбелязана петата годишнина от началото на инициативата "Голям чек" на Корпоративна търговска банка (КТБ).
Председателят на надзорния съвет на банката Цветан Василев приветства присъствалите спортисти. Той разкри, че финансовата институция ще удвои даваните награди за призьорите – 100 хил. вместо досегашните 50 хил. лв. Същевременно беше обяснено, че се обсъжда и възможността да бъдат отличавани и завоювалите сребърни и бронзови медали.
В рамките на инициативата "Голям чек" се награждават български спортисти, които са спечелили златен медал на световни и европейски първенства, както и олимпийски шампиони. Тя е стартирала през 2007 година с отличаването на световните шампиони по фигурно пързаляне Албена Денкова и Максим Стависки. До момента са връчени парични награди на стойност 350 хил. лв.
За 5 години от съществуването на "Голям чек" КТБ е връчила 26 чека на световни и европейски шампиони. В това число влизат награждаването на 14 световни и 11 европейски първенци и един олимпийски първенец. Става въпрос за олимпийския шампион от игрите в Пекин Румяна Нейкова. Тогава тя спечели златен медал на скиф. Сред останалите носители се нареждат Станка Златева, борецът Николай Гергов, боксьорът Кубрат Пулев, Таню Киряков за постижението му в стрелбата с пистолет, щангистът Иван Стоицов, Мария Гроздева, боксьорът Детелин Далаклиев, борецът Христо Маринов и др.
На събитието присъстваха бившият министър от кабинета на НДСВ Соломон Паси, председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Стефка Костадинова, министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, президентът на Българската федерация по борба Валентин Йорданов, сребърният медалист от Олимпиадата в Пекин Станка Златева и др.
По време на събитието беше припомнено, че лятната Олимпиада в Лондон ще се проведе от 27 юли до 12 август.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Фирмите продават "овче" сирене с над 60% краве мляко
Решението на КЗК може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 14-дневен срок.
23.04 | 10:59
-
Българска делегация, водена от Росен Желязков, ще бъде на погребението на папа Франциск
В делегацията ще участват още вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов.
23.04 | 10:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30