Audi потвърди, че няма интерес към Формула 1 24.05 | 13:44
Немският автомобилен концерн последва примера на Volkswagen, които също се разграничиха от "кралските гонки"

Шефът на моторните спортове в Audi Волфганг Улрих последва примера на Volkswagen Group и потвърди, че немският автомобилен концерн няма интерес да навлезе в света на Формула 1.
С продължаващия дебат относно новите правила във Ф1 през 2013, имаше надежди, че новите 4-цилиндрови турбо агрегати ще привлекат и нови производители към голямото семейство на "кралските гонки".
Но след като Volkswagen вече затръшна вратата пред Формула 1, това официално стори и Audi. Волфганг Улрих говори пред Car Magazine и разкри, че на този етап състезанията от типа на Льо Ман пасват по-добре на неговата компания.
"Съществува много добра причина, поради която стоим далеч от Формула 1", заяви Улрих.
"Там няма приложимост на трасето. В Льо Ман например, една от нашите коли ще покрие с 325 мили повече, отколкото болид от Формула 1 за целия сезон. Средната ни скорост, включително със спиранията, ще бъде с 20 м/ч по-висока от болид на Формула 1 и ще използваме с 42% по-малко гориво. Не можете да оспорвате тези цифри", добави той.
Водещи
-
Вижте всички рeшения на МС от днес
Правителството одобри национална позиция за напредъка в изпълнението на препоръките от...
09.04 | 20:30
-
Истинско шоу на времето в четвъртък
Утре ни очакват силен вятър, гръмотевици, сняг, суграшица...
09.04 | 20:44
-
Оперират по спешност десетокласника, паднал от прозорец на столичната гимназия
Момчето е с тежки травма на гръбначния стълб, както и на двата крака
09.04 | 20:15
Най-четени
-
Парламентът ще промени съставите на постоянните комисии
Парламентът ще избере и секретари на Петдесет и първото Народно събрание. Предстои и първо...
09.04 | 09:30
-
ПП-ДБ иска: 6 месеца затваряне на заведения за пушене на всякакви цигари, включително електронни
Ето и основнатта част от предложението:
09.04 | 09:59
-
Бойко Борисов заяви, че ТОЛ системата е ефективен инструмент, който може да дисциплинира водачите
„Позицията на ГЕРБ е, че ТОЛ системата може да дисциплинира водачите - и скорост, и товари, и...
09.04 | 11:00