ВСУ с магистърски програми по киберсигурност 07.03 | 12:59
Те ще бъдат представени на 16 март

На специална церемония на 16 март Варненският свободен университет "Черноризец Храбър" ще представи иновативни магистърски програми по киберсигурност и интелигентни системи за защита на населението. По време на събитието ще бъде обявен проектът за създаване на Черноморска академия за сигурност. Стартиращите програми са съвместен проект на ВСУ "Черноризец Храбър" с Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" във Варна, специалисти от Израел, ЕС и Русия.
Университетът ще посрещне плеяда световно известни експерти, учени, политици, анализатори и практици в сферата на киберсигурността и технологиите, сред които Ариел Коен - в ТОП 5 на водещите експерти по сигурността и съветник на премиера на Израел по въпросите на сигурността; Точил Нуанери – посланик и специален пратеник на Президента на Централноафриканската република; проф. Йове Кекеновски - експерт по стратегически политики и сигурност, кмет на Скопие в периода 1995-1996 г. и посланик на НАТО; акад. Владимир Камбовски - специалист по международна сигурност, министър на правосъдието на Македония в периода 1998 – 1999 г. и председател на Македонската академия на науките; Денис Баринов - директор "Образование" в "Лаборатория Касперски" - най-голямата европейска компания, специализирана в разработката на антивирусен софтуер, акад. Стефан Воденичаров – министър на образованието и наукатата през 2013 г., председател на Българската академия на науките, вписан в Златната книга на изобретателите на Патентното ведомство през 2006 г.; чл.кор. Стефан Хаджитодоров – директор на Центъра за изследвания по национална сигурност и отбрана (ЦИНСО) към БАН; проф. Радослав Йошинов – директор на лаборатория по Телематика в Института по математика и информатика на БАН, създател на БИОМ (Българската изследователска и образователна мрежа) и др. Магистърските програми ще се провеждат в редовна и задочна форма а обучение, като продължителността им е три семестъра за една календарна година. Програмата предлага специализирани избираеми дисциплини в две основни направлвния - Data Science (за подготовка на напреднали анализатори) и HealthTech (за подготовка на хора за кариера в областта на здравната сигурност).
Използва се модерна образователна стратегия, базирана на учебни занятия, специализирани семинари, уъркшопове, симулации, казуси и практически сесии в компютърни лаборатории, обучение и самообучение. Съдържанието на учебната програма е разработено в рамките на международните регулации, свързани със сигурността.
Водещи
-
Закопчаха заподозрения за убийството на екопътека „Невястата“
42-годишният мъж, издирван за нападението, е заловен в хижа над Чепеларе
24.09 | 15:20
-
4 лв. за синя зона и 2 лв. за зелена зона в София
Столичната община предлага увеличаване на цените
24.09 | 15:00
-
Опит за нарушаване на GPS сигнала на испанската военна министърка над Калининград
Машината е летяла към към авиобаза Шяуляй в северната част на Литва
24.09 | 14:45
-
Откриха торса на статуята на Херакъл в Хераклея Синтика (ВИДЕО)
Преди ден на форума на античния град беше открит друг фрагмент от фигурата
24.09 | 14:30
Най-четени
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Левон Хампарцумян: Дългосрочното натрупване на бюджетни дефицити накрая води до катастрофа
„Не може заплатите в бюджетния сектор да бъдат 10% от БВП. Не може пенсиите да са нараснали с...
24.09 | 10:27
-
Делегация, водена от вицепремиера Атанас Зафиров, беше приета от премиера на Република Армения Никол Пашинян
Министър-председателят изрази надежда, че в резултат на посещението на г-н Зафиров ще се...
24.09 | 11:59
-
Българи масово изкупуват имоти край Кавала
По-младото поколение гърци обаче има по-прагматичен подход към ситуацията – за тях масовото...
24.09 | 10:45