До 2031 г.: Очакват се 3 млрд. щ. д. приходи от космически туризъм 20.07 | 15:15
До десет години полетите в Космоса ще са достъпни и за хора от средната класа
Погледите са фокусирани върху най-богатия човек в света Джеф Безос, защото той избра да лети в собствена космическа капсула на 20 юли – деня, в който през 1969 година Нийл Армстронг стъпва на Луната и казва прословутата фраза: "Една малка крачка за човека, един голям скок за човечеството".
Макар и мнозина да оспорват достоверността на стъпването на луната, защото то се случва в разгара на Студената война, този ден остава в историята.
Джеф Безос е напът да сбъдне своята мечта – да полети в космоса, но и да бъде един от основателите на новия вид туризъм – космическия, в който сега "най-богатите момчета" в света влагат "космически суми", но след години ще капитализират в добре разработен бизнес продукт – първо за най-богатите, след това достъпен и за средната класа, убеден е преподавателят по туризъм Светослав Калейчев от Университета за национално и световно стопанство.
В 20-тия епизод на подкаста "На всяка цена" Калейчев прогнозира, че до десет години космическият туризъм ще е достъпен и за хора от средната класа.
Калейчев, който е експерт по луксозен туризъм и има няколко публикации за космическия туризъм, е убеден, че развитието на технологиите и конкуренцията ще доведат до "експанзия в космоса" и това ще се случи по-скоро, отколкото всички очакваме. Експертът посочи, че не само Джеф Безос, но и милиардери като Ричард Брансън (който изпревари Безос в надпреварата на милиардерите и полетя в космоса преди него) и основателя на "Спейс Екс" Илон Мъск тръгват към космически приключения заради детските си мечти – всъщност, мечти, които са познати на почти всяко дете. Ето защо те разработват бизнес нишата, в която тези мечти могат да се превърнат в реалност и това не е само техен собствен каприз, а инвестиция в бъдещ успешен бизнес.
Три милиарда долара приходи от космически туризъм се очакват до 2031 година.
Водещи
-
АП изезе с обширна статия за падането на кабинета Желязков и предсрочните избори
Новите избори, които ще са осмите от 2021 г., вероятно ще доведат до силно фрагментиран...
13.12 | 18:00
-
На извънреден събор: Дадоха мандат на ръководството на БЛС да подпише нов НРД
Ще се настоява за не по-малко от 10% ръст на цените на клиничните пътеки
13.12 | 17:40
-
Петър Чолаков: Вървим към втора фаза на избори след изборите
Ние сме си виновни, не Борисов и Пеевски - докато има балами, ще има и тарикати, категоричен е...
13.12 | 17:00
Най-четени
-
Васил Божков: Ще финансирам младите да влязат в парламента
Бих подкрепил партия на президента Радев с две ръце, заяви биснесменът-политик
13.12 | 15:00
-
Весела Чернева: Италия, Малта и България неприятно изненадаха Брюксел
С позицията си те се присъедиха към скептицизма на Белгия за руските активи
13.12 | 16:20
-
Бойко Борисов: В ГЕРБ никога не сме управлявали напук!
Лидерът на ГЕРБ бе на среща с членове и симпатизанти на партията в Силистра
13.12 | 10:00
-
Божанков, ПП-ДБ: Висшата и нечовешка арогантност събори правителството
Протестът беше заради потъпканото достойнство на българския народ, каза той
13.12 | 12:40