ЕС залага на 4G мрежите 06.11 | 09:35
Европейската комисия реши да насочи още 120MHz от своя 3G спектър към 4G/LTE мрежите до средата на 2014 г.

Европейската комисия реши, че Европа се нуждае от повече честотен спектър за своите 4G/LTE мрежи. Решението ще доведе до значително увеличаване на скоростта на мобилните услуги на гражданите в страните членки на съюза.
Плановете предвиждат освобождаването на допълнителни 120 MHz от спектъра в честотната лента около 2GHz, нужна за 4G услугите. Взетото в понеделник решение изисква от държавите-членки да прехвърлят спектъра, който към момента е лицензиран за 3G мрежите, към 4G до 30 юни 2014 г.
От комисията коментират, че ходът ще предостави на ЕС два пъти повече честотен спектър за високоскоростна широколентова връзка, отколкото е налична към момента в САЩ.
В специално изявление по темата вицепрезидентът на ЕК Нели Крус заяви: "Този допълнителен спектър за 4G мрежите в Европа означава, че ще можем да посрещнем по-добре пременящите се и растящи нужди от широколентов достъп.
Бих искала да видя как държавите-членки действат бързо, за да променят съществуващите лицензи. Всички ще спечелим от по-бързи безжични връзки в Европа."
Водещи
-
Кметът Терзиев: Протестът на шофьорите е незаконен и несправедлив
Пети ден София е без наземен градски транспорт, метрото работи
18.05 | 15:00
-
Даниел Вълчев: В обществото нямаме консенсус кой труд колко струва
Деканът на Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ се надява стачните действия да не...
18.05 | 14:00
-
Интронизацията: Папа Лъв XIV зае Светия престол (ВИДЕО,СНИМКИ)
Понтификът даде тон на своето папство с призив да се спре експлоатацията на природата и...
18.05 | 13:45
Най-четени
-
Австрия е победителят на Евровизия тази година
Оперният певец JJ с емоционалната песен Wasted Love очарова милиони по света
18.05 | 10:20