Изкуствен интелект брои лайковете ни, за да ни даде още от същото 02.03 | 17:30
Алгоритъмът е проектиран да персонализира потребителския опит и реално да прави така, че да виждате повече от това, което сам сте решили да виждате

Threads изниква като един от най-добрите кандидати за наследник на X (Тwitter) като водеща платформа за микроблогинг в социалните мрежи в света.
В момента тя разполага със 130 милиона активни потребители, които непрекъснато нарастват.
Отвътре
За да направят новата си мрежа по-привлекателна и прозрачна, от Meta направиха нещо невиждано - повдигнаха капака към методиката, по която изкуственият интелект (AI) управлява това, което виждате в Threads, съобщи digitalinformationworld.com. Така от компанията дадоха отговор на въпроса как така едни публикации се задържат много дълго в мрежата и привличат огромна ангажираност от коментари и реакции, а други потъват в нищото, невидени от голяма аудитория.
Критерии
Ключовите фактори, които AI взема предвид, са няколко. На първо място е това колко публикации вече сте видели в своя бюлетин (нюзфийд, поток). След това идва количеството публикации, на които сте реагирали позитивно, както и колко от публикациите на определен автор сте харесали. Тези фактори определят вероятността да харесате конкретна публикация и точно затова AI ви я показва. Той взема предвид и авторите, които сте последвали наскоро, както и колко често посещавате профилите на този автор.
Подход
Този начин на работа до голяма степен важи и във Facebook и Instagram, другите две мрежи на Meta. Според AI прегледът на профила на автор в Instagram увеличава вероятността да го последвате в Threads. Реакциите под вашите собствени публикации също имат значение за алгоритъма и изкуствения интелект зад него. Ако даден потребител скрие вашите публикации, това ще покаже на алгоритъма, че не са заинтересовани от вашето съдържание, което пък съответно може да снижи и честотата, с която на вас се показват публикации от този потребител.
Цел
Алгоритъмът е проектиран да персонализира потребителския опит и реално да прави така, че да виждате повече от това, което сам сте решили да виждате. Което в крайна сметка увеличава удоволствието от изкараното време в мрежата и... увеличава това време. А в крайна сметка точно това е, което социалните мрежи искат, пише "Телеграф".
Водещи
-
Ето кои са най-опасните и най-благоприятните дни през май
Вижте и какви астро събития предстоят
30.04 | 17:40
-
България и Турция ще сключат Меморандум в областта на електроенергетиката
Това реши МС на заседанието си днес
30.04 | 17:20
-
Украйна е готова да подпише споразумение за природните ресурси със САЩ
Това съобщи източник от правителството в Киев
30.04 | 17:00
-
Имитаторка на Ергенките ги попиля (ВИДЕО)
30.04 | 16:45
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Жълт код за опасност от слана
В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по билата - до силен североизточен вятър....
30.04 | 08:05