Класацията на Forbes за най-богатите „Ютубъри“. Ченета ще падат с бясна скорост 15.10 | 16:39
Лидер е геймърът Pewdiepie
Forbes публикува ежегодната си класация за звездите на YouTube, които печелят най-много от социалната мрежа за видео споделяне.
И сумите, които ще откриете по-надолу в текста, действително могат да накарат мнозина да се замислят за избрания от тях работен път.
Лидерът в тазгодишната класация не е изненадващ – става въпрос за геймъра Pewdiepie, който за последната една година е спечелил благодарение на канала си 12 милиона долара. Скандинавецът в общи линии демонстрира как играе игри, коментирайки на заден план случващото се на екрана.
Друг геймър, KSI, също е попаднал в топ 10 – сумата, спечелена от него, е 4,5 милиона долара.
Геймърите, естествено, не са единствените представители в класацията. Комедийните изяви също се ценят от публиката, като всяко от дуотата Smosh и Fine Brothers са спечелили по 8,5 милиона долара.
Демонстрацията на необичаен талант също се приема позитивно от потребителите – Линдзи Стърлинг е получила в "касичката" си 6 милиона долара, благодарение на танцувалните си представления, докато свири на цигулка.
Мишеле Пан от друга страна вече не публикува толкова много уроци за правилно използване на грим, но все пак е успяла за последните 12 месеца да спечели от канала си 3 милиона долара.
Публикацията на Forbes използва за своя основа източници като Nielsen и IMDB.
Трябва все пак да допълним, че в споделените суми не са включени данъците (както и всякакъв вид допълнителни плащания), които трябва да платят "ютубърите". Въпреки това, обаче, сумите са меко казано впечатляващи и няма да се учудим ако в този момент си създавате ваш YouTube канал...
Водещи
-
Украйна ще се откаже от членство в НАТО при гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Това бележи голяма промяна
14.12 | 17:38
-
Светлин Тачев: Какво следва е работа на политическите сили, не на протестиращите
"Правителството играеше за история - да вкара страната в еврозоната", коментира политологът
14.12 | 17:18
-
Успешно приключи операцията по възстановяване на електрозахранването на "Кайрос"
Очаква се утре вечер танкерът да бъде закотвен в Бургаския залив
14.12 | 17:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00
-
Костадинов: Приемането ни в еврозоната трябва да бъде отложено с една година
Нито една държава-членка на еврозоната не е влязла при такива обстоятелства - без редовно...
14.12 | 13:20
-
Ескперти за приемането на еврото: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Еврото ще дойде в България, но цените ще се повишат
14.12 | 11:20