Крадци на лични данни пробват нова схема през WhatsApp 02.06 | 10:53
Подвеждат хора да има изпращат SMS-и с предварително изпратен им злонамерен код

Предупреждение към потребителите на услугата за съобщения на WhatsApp. Нова схема за измама дава достъп на измамници до акаунтите на потребителите, пише "Форбс", предаде БГНЕС. Кражбата на профили е възможна заради обвързване на телефонния номер с приложението и съответното потвърждаване със SMS.
За да влязат в акаунта на новото устройство, потребителите на WhatsApp трябва да въведат специален код, който получават чрез SMS. Точно от това се възползват измамниците. Те пишат на потенциалната жертва съобщение, което гласи: "Моите SMS-и не работят, така че не мога да получа кода от WhatsApp. Помолих да изпратя парола до вашия номер, моля, препратете ми я. "
Кодът, дошъл на телефона на жертвата, е необходим, за да влезе тя в собствения си WhatsApp. Ако човек препрати данните от SMS, измамниците получават достъп до неговия акаунт.
Освен това, друга схема за измама е създаване на акаунти, които се твърди, че са на представители на WhatsApp. Те настояват потребителите да им изпращат данните за вход в акаунтите си на лично съобщение. Заради това се наложи WhatsApp да напомни, че никога не иска от потребителите да изпращат на някого лични данни или кодове за потвърждение.
В края на април WhatsApp представи нова функция. Поради нарастващата популярност на груповите разговори по време на пандемията от коронавирус, компанията реши да удвои максималния брой участници: от четири на осем.
Водещи
-
България е световен шампион по волейбол за девойки до 19 години
Тимът ни детронира актуалните шампионки от САЩ
13.07 | 22:45
-
Татяна Дончева: Стига с тази инфантилност
Трябва да се постигне обединение на добрите сили, смята тя
13.07 | 18:00
-
Роботите и ИИ ще доминират световната икономика в рамките на едно поколение
Това твърди футуристът д-р Адам Дор, като подчертава, че на мушката е човешкият труд
13.07 | 17:40
Най-четени
-
Изненада: Борисов се появи в Приморско (ВИДЕО)
Защо точно този ден се избра за ареста на кмета на Варна, сложиха катран в кацата с мед, заяви...
13.07 | 12:00
-
Шокиращи разкрития за катастрофата с пияната Дебора
Молдовката, шофирала пометената от певицата кола, с разкрития за инцидента
13.07 | 10:40
-
Групата на "Обнови Европа" в ЕП осъжда ареста на Благомир Коцев
Те заявяват, че в България има атаки срещу демократичните институции и върховенството на...
13.07 | 10:00
-
Татяна Дончева: Стига с тази инфантилност
Трябва да се постигне обединение на добрите сили, смята тя
13.07 | 18:00