Мълния предизвика пожар в трънското село Цегриловци 05.08 | 11:15
Заради бурята вчера е горял и трафопост в пернишкия квартал „Изток”

Мълния е предизвикала пожар в трънското село Цегриловци, съобщиха от Областната дирекция (ОД) на МВР в Перник. Огънят е избухнал вчера и е потушен след бърза намеса на пожарникарите. Щетите са минимални, изгоряла е бала със сено в близост до други бали, които обаче са спасени, обясниха от полицията.
Заради бурята вчера е горял и трафопост в пернишкия квартал "Изток”. Причината за запалването е късо съединение. Унищожени са около четири метра кабели за високо напрежение, а съоръжението е спасено в по-голямата си цялост.
Огнеборците в региона са реагирали и на други пет сигнала. Два от тях са били за засегнато щъркелово гнездо в пернишкия квартал "Мошино" и паднал клон в Брезник, като основна причина за възникването им е разразилата се буря. Три от получените сигнали са се оказали фалшиви.
Общо 124 пожара са загасени в страната през изминалото денонощие, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".
Водещи
-
Все повече българи зад граница поглеждат обратно към родината
Нова програма на социалното министерство предлага финансова подкрепа и ново начало в България
08.08 | 16:30
-
Извършен е опит за грабеж пред клон на банка в столичния квартал „Дианабад“
На място се извършват процесуално-следствени действия.
08.08 | 16:15
-
Над 6000 участници от близо 800 формации ще вземат участие в 13-ото издание на Националния събор на народното творчество в Копривщица 2
Тазгодишното издание е под патронажа на министър-председателя Росен Желязков. Официалната...
08.08 | 15:45
Най-четени
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59
-
Дебора: За мен пускането Георги за 10 000 лева е просто абсурдно
"Смятам, че това е подигравка не само за мен, а и за жените, които биват насилвани от мъжете...
08.08 | 09:15
-
Европа е застрашена от нов смъртоносен наркотик в пъти по-силен от хероина и фентанила
Пред бТВ Стефан Бакалов, началник на отдел "Борба с наркотрафика" в Агенция Митници, заяви, че...
08.08 | 12:59