Непознати сайтове точат банковите ни сметки 24.11 | 11:03
Шефът на „Киберпрестъпност” в ГДБОП Явор Колев съветва потребителите да пазаруват от български или европейски сайтове, които подлежат на регулация

Непознати сайтове точат банковите ни сметки. Жертва на подобна измама стана и репортерът на NOVA Християния Червенкова, съобщава телевизията.
"В навечерието на "Черния петък” съм станала жертва на хакери. Късно вечерта реших да проверя интернет банкирането си и установих, че има трансакция, която е направена през деня от постерминал, който се оказа, че е в Китай. Бяха изчезнали около 100 евро”, разказа в предаването "Събуди се” Християния Червенкова.
Въпреки късния час, тя веднага се обадила в банката и блокирала картата. На следващия ден подала и искане за оспорване на трансакцията.
"Обикновено тези сайтове са ситуирани далеч извън територията на България и ЕС”, обясни Явор Колев, началник отдел "Киберпрестъпност” в ГДБОП.
Ето защо Колев съветва потребителите да пазаруват от български сайтове или европейски, които подлежат на регулация.
Водещи
-
Окриха телата на изчезналите в бурното море край Слънчака 14-годишен и на 35-годишния му роднина
Те са били замлечени от мъртво вълнение в четвъртък следобяд
17.08 | 16:20
-
"Каменен" хороскоп: Рубинът дава власт и носи страст
Вижте за кои зодии е подходящ и с кои други камъни е съвместим
17.08 | 15:31
Най-четени
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
-
COVID-19 "надигна глава" и у нас
Три държави в Европа отбелязват повишение на случаите на чикунгуня след китайската епидемия
17.08 | 14:00
-
Силна буря с градушка в Илинойс отнесе покрива на сграда с бг семейства
Стихията нанесе сериозни щети в предградието Маунт Проспект, където се намират българският...
17.08 | 10:40