Около 55% от родителите шпионират децата си в социалните мрежи 20.07 | 14:51

Всичко това майките и бащите правят, за да избегнат "неудобните разговори" с младежите

От Елена Кирилова

Около 55% от родители се регистрират в социалните мрежи като Facebook, за да шпионират какво правят децата им там.

Всичко това майките и бащите правят, за да избегнат "неудобните разговори" с младежите, но почти четвърт от възрастните признават, че това е единственият начин да разберат какво се случва в живота на децата им.

Данните от изследване на компанията Bullduard Internet Security, публикувано във  в. Daily Mail, показват, че родителите стават все по-хитри в опитите си да узнаят какво правят наследниците им.

Почти един на всеки 20 бащи и майки влиза в мрежата, за да получи по-добър достъп до профилите на подрастващите, тъй като уебсайтовете като Facebook, MySpace и Twitter станаха изключително популярни сред тийнейджърите и децата.

Данните на британската Служба за национална статистика показват, че почти 75% от съобщенията в социалните мрежи са публикувани от младежи на възраст между 16 и 24 години. По-голямата част от 13 - 16-годишните имат по повече от 100 "приятели" в Facebook.

В крайна сметка родителите се стремят да контролират децата си във виртуалното пространство - ето защо са взели нещата в свои ръце.

Докато 55% казват, че шпионират децата си онлайн, 40 на сто отричат. Останалите 5% заявяват, че биха го направили, стига да знаят как.

41 на сто от родителите наблюдават промените в статуса на децата си, а 39% разглеждат подробно "стените" в профилите, където приятелите публикуват различни неща. Малко под една трета - 29%, преглеждат снимките, които децата им качват.

На запитване защо го правят, 6% от възрастните казват, че са загрижени, докато 14% си признават, че са просто любопитни.

В резултат от всичко това в Facebook се появиха редица групи като "В името на Бога – не позволявайте на родителите да се присъединят към Facebook”, която вече има 7700 членове.

Тийнейджърите все по-често се дразнят от факта, че родителите им се регистрират в социалните мрежи, тъй като смятат, че това е място, на което трябва да бъдат оставени на мира.

Водещи

Най-четени