Първи електронен четец с предно осветление 14.11 | 17:54
С капацитивния си цветен екран E Ink Triton ще зарадва потребителите на PDF документи и техническа литература

Щатският производител на електронни четци PocketBook представи първия в света четец, разполагащ с предно осветление. Моделът E Ink Triton е снабден цветен 8-инчов дисплей Triton от второ поколение, работещ на принципа на електронното мастило (E Ink).
Предишните устройства с подобни екрани бяха лишени от предно осветление. Поради това отворените върху тях цветни документи губеха част от яркостта и контраста на цвета. С добавеното предно осветление създателите на E Ink Triton успяват да решават този проблем, и то доста добре, ако се съди по отзивите, които прототипът на джаджата получи на тазгодишната IFA.
Добрите отзиви за закономерни и с оглед на другите технологии, използвани в новия четец. Създателите на E Ink Triton са заложили на традиционното електронно мастило, което се е доказало не само като щадяща зрението на четящия технология (сравнима само с хартиените носители), но и като много по-икономично в енергийно отношение в сравнение с TFT екраните.
Новият четец вероятно ще се хареса на потребителите, които обичат да четат списания в PDF формат, както и тези, които се занимават с преглеждането на таблици и графики. С него ще бъде много по-лесно да се разглеждат списания, да се анализират статистически данни и да се работи с техническа литература.
Създателите на джаджата наблягат и на мултисензорната капацитивна технология в устройството, която се използва за първи път върху E Ink четец. Тя ще позволи на потребителя да "разлиства" страниците на документите по максимално удобен начин, както и да контролира яркостта на екрана с едно докосване на рамката.
Очаква се иновативният четец да се появи на пазара през юни 2013 г.
Техническите параметри на новия четец са както следва:
Диагонал на екрана |
8 инча (20.32 см) |
Дълбочина на цветовете |
4096 цвята |
Съотношение на екрана |
3:4 |
Резолюция |
600x800 пиксела |
Сензорен екран |
Мултисензорен капацитивен |
Водещи
-
Путин се надява, че мирните преговори между Русия и Украйна ще продължат
Той каза, че първоначалната реакция на Украйна на предложението за създаване на двустранни...
01.08 | 17:59
-
Българските държавни железници издадоха остра позиция относно зачестилите случаи на силно замърсяване на влаковете от страна на пътниците
Финансови последици за превозвача
01.08 | 17:40
-
По-малко загинали, но повече тежко ранени при катастрофи през 2024 година
Критики към работата на институциите
01.08 | 17:20
-
9 деца от София, дошли на спортен лагер във Варна, са със стомашно-чревно разстройство
Децата са на възраст между 7 и 12 години. Настанени са в семеен хотел в града.
01.08 | 17:00
Най-четени
-
Митко Павлов написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева му отговори
Ралица Паскалева по-късно изясни в коментар, че не оправдава действията на Алексиев, а...
01.08 | 11:59
-
Започва Богородичният пост - един от четирите многодневни периоди на въздържание в православния календар
Богородичен параклис
01.08 | 09:15
-
Годжи: Слави Трифонов спаси малкия ми син!
Годжи разказва как записването му в музикалното училище в Плевен изцяло преобръща живота му.
01.08 | 12:15
-
Киселова: Опозицията търси начин за консолидация
"Темата а КПК минава от едната крайност в другата, от това да изберем най-читавите хора до...
01.08 | 11:30