Серия от IT конференции започват в столицата 27.04 | 09:19
Съорганизатор на събитията е нашият еврокомисар Мария Габриел

Българският еврокомисар по цифровата икономика и общество Мария Габриел е на мисия в България, където ще участва в няколко конференции, посветени на цифровите технологии. Днес от 09:30ч. тя ще открие пролетната конференция на АФСЕА секция София на тема "Електронното управление – национален приоритет", която се провежда в Централния военен клуб в София. Също така ще участва в откриването на Coursedot център за обучение на специалисти за облачни технологии от 11:30ч. в София Тех Парк.
Габриел е и съорганизатор на конференция "Момичетата в технологиите", по повод Международния ден на момичета в информационните и комуникационни технологии (ИКТ) през 2018 г. "Girls in ICTDay 2018". Конференцията ще се проведе в Университета за национално и световно стопанство в София утре от 14:30ч. На нея Мария Габриел ще представи стратегията си за насърчаване на момичетата и жените да изберат образование и кариера в ИТ сектора и действията си като ресорен комисар в тази насока. Под мотото "Овластяване на момичетата в дигиталната ера" събитието ще събере над 300 участници с акцент панелна дискусия за ролеви модели. Освен това, 70 момичета на възраст между 12 и 15 години ще придобият опит в ИКТ чрез образователни и забавни практически семинари по роботика, програмиране, анимация и разработка на приложения.
В понеделник от 11:00 ч. пък българският комисар Габриел ще участва в международна конференция на високо равнище посветена на двойния стандарт при храните в ЕС, която се организира в НДК под патронажа на премиера Бойко Борисов в рамките на Българското председателство на Съвета на ЕС. На събитието ще присъстват също комисарят по правосъдие, потребители и равнопоставеност между половете Вера Йоурова, министри на икономиката, на земеделието и на здравеопазването на държавите членки на ЕС, както и ръководители на съответните национални органи за защита на потребителите и за безопасност на храните, евродепутати, депутати от националния парламент, посланици и др.
Водещи
-
Военният министър посочи какъв бюджет е нужен за модернизация на въоръжените ни сили
По думите му все повече народите се убеждават, че мирът и сигурността на държавите не са...
05.05 | 18:00
-
В навечерието на Гергьовден на много места агнешкото месо в търговските вериги е изкупено
"Може би в последните месеци или година през известен период от време се вдигат цените"
05.05 | 17:40
-
Няма да имаме задължителен час по религия, ще е задължително избираем час
Това заяви пред журналисти в Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев
05.05 | 17:20
-
Акушерките са добрите орисници на новия живот
Отново отбелязваме Международния ден на акушерката и засвидетелстваме уважение и благодарност
05.05 | 16:59
Най-четени
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
Черешите на Женския пазар в София значително по-евтини отколкото в страната
На фона на рекордните 50-60 лева в страната, столичният пазар предлага по-достъпни цени
05.05 | 16:15
-
Гергьовденската трапеза не е просто кулинарна - тя е ритуал, символ, молитва
Традиции и обичаи на Гергьовден
05.05 | 15:00