Хакнаха данните на депутати от партията на Саркози 09.11 | 07:45
Атаката е с голям мащаб, коментират от Съюза за народно движение

"Личните и професионалните данни" на депутатите от десноцентристката партия на френския президент Никола Саркози са били откраднати при "пиратска атака от голям мащаб". Това съобщи председателят на Съюза за народно движение (СНД) в долната камара на френския парламент Кристиан Жакоб.
Киберпрестъпниците са откраднали координатите на депутатите от партията в двете камари на парламента, както и в Европейския парламент (ЕП). Хакнати са и данните на сътрудници на кабинетите на министрите, обяснява още източник, близък до партията, цитиран от "Франс прес" и БТА.
Информацията, източена при кибератаката, вече се е появила в интернет форуми. Френският информационния сайт Rue89 коментира, че публично достояние е станала лична информация за близо 1000 души на управляващата партия.
Публикуваните файлове съдържат голям брой поверителни данни - номерата на мобилните и фиксираните телефони, адреси, колко деца имат и кога са родени, специалност и какви чужди езици владеят. Според източник, близък до СНД, ще са необходими десетина дни, за да бъде установено откъде са били хакнати личните данни - дали от компютри или от мобилни телефони.
Кристиан Жакоб е решил да подаде в съда жалба за нарушаване на неприкосновеността на кореспонденцията и кражба на данни.
Водещи
-
Военна техника ще се придвижва по пътищата у нас
Автоколоните ще се ескортират от екипи на служба „Военна полиция“.
11.08 | 17:59
-
Регионалната здравна инспекция в Кърджали е регистрирала първия случай на СПИН за тази година
Потвърденият случай на СПИН не е установен по време на кампанията. Пациентът се е изследвал на...
11.08 | 17:40
-
България e сред осемте държави без законодателство за киберсигурност
Сериозни глоби при нарушения
11.08 | 17:20
-
51 пожара са възникнали днес, десет от тях са напълно загасени
Опасност за националния парк
11.08 | 16:59
Най-четени
-
Гастроентеролог: Внимавайте с яйцата, леда в заведенията и царевицата на плажа през лятото
Той е член на Европейското дружество по гастроентерология, активно участва в научни форуми в...
11.08 | 14:15
-
Откриха мъртва сърна, завързана в чувал
Тялото на животното е намерено в имот в селото, завързано в чувал.
11.08 | 12:30
-
Преди срещата на върха: При какви условия е възможен мир в Украйна?
Украинският президент Володимир Зеленски не беше посочен като участник в разговорите за...
11.08 | 11:30
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15