Google показа, че не е безсмъртна 20.01 | 15:10
Компанията не оправда прогнозите за размера на печалбата си в края на 2011 година

Може би най-популярната в света интернет компания Google за пръв път не оправдаха очакванията и регистрираха по-лошо тримесечие, отколкото прогнозираха повечето специалисти, предаде Bloomberg.
През периода октомври-декември миналата година приходите на Google са в размер на 8,13 млрд. долара, като прогнозата на Уолстрийт. Очакванията бяха за приходи от 8,41 млрд. долара. В края на 2010 година приходите бяха в размер на 6,37 млрд. долара.
Печалбата на Google е в размер на 2,71 млрд. долара или 8,22 долара на акция. За сравнение през същия период на 2010 година печалбата на компанията е 2,54 млрд. долара или 7,81 долара на акция. През последното тримесечие на 2011 година обаче прогнозите бяха за печалба от 10,49 долара на акция.
Основна причина за неизпълнението на предварителните прогнози е спадът в приходите от рекламата. Той е в размер на 8% през четвъртото тримесечие на миналата година.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09