Huawei пуска телефони под Windows 8 21.06 | 09:43
Компанията замисля нова маркетингова кампания, която да доведе до сериозен ръст в продажбите

Китайската Huawei Technologies може да стартира производството на таблети под новия Windows 8, след като избра новата операционна система на Мicrosoft за своите бъдещи модели смартфони. Това заяви в четвъртък (21 юни) високопоставен служител на компанията, цитиран от Reuters.
Шестият по големина производител на мобилни телефони в света планира да похарчи близо 200 млн. долара за реклама на собствения си бранд, каза Шао Янг – главен маркетингов директор в Huawei Device – отделът, който се занимава с продажбата на флаш памети, мобилни устройства и таблети.
За да повиши маржа на печалбите си, Huawei смята да заложи и на по-високия клас устройства. В резултат средната цена на моделите за тази година се е удвоила в сравнение с тази от миналата, коментира Шао, без да дава контретни детайли.
Китайската компания планира да продаде по целия свят между 50 и 60 смартфона през 2012 г., което е трикратен скок в сравнение с продадените 20 млн. телефона през 2011 г. и е с 10 пъти повече в сравнение с продадените 3 милиона устройства преди две години.
За миналата година Huawei отчете приходи в размер на над 7 млрд. долара в областта на потребителската електроника, което е ръст от 44,3% в сравнение с година по-рано.
Водещи
-
След тежката катастрофа в София: Шофьорът на автобуса е в много тежко състояние
При инцидента един човек - лекар от Сирия, загина на място, а шестима души бяха ранени
18.08 | 15:20
-
Адв. Росен Рашков: С промените в ЗДП държавата цели само да пълни бюджета
Резултатите са в отрицателна посока, смята юристът
18.08 | 15:00
-
НОИ с важна информация за пенсиите
Вижте месечната информация относно касовото изпълнение на бюджетите на социалноосигурителните...
18.08 | 14:20
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
Омбудсманът внася в НС искане за назначаване на свой заместник
В петък се проведе изслушване на трите кандидатки за поста - Деница Димитрова, Марина Кисьова...
18.08 | 09:45