IBM засилва позициите си на пазара на сървъри 31.08 | 07:07
IBM със 30,5% пазарен дял изпреварва своя конкурент HP, който заема 29,8% от пазара на сървъри

IBM засилва позициите си на пазара на сървъри в световен мащаб, постигайки 30,5% дял през второто тримесечие на 2011 г. В това отношение IBM изпреварва своя конкурент HP, който заема 29,8% пазарен дял.
Според агенцията за пазарни проучвания IDC IBM увеличава приходите си от сървъри с 24,5% на годишна база, като по този начин надвишава общия растеж на пазара – 17,9%. Компанията постига ръст на стойността на акциите си с 1,6 пункта в сравнение с второто тримесечие на 2010 г. По данни на IDC, IBM продължава да бъде лидер на пазара за сървъри на цена над 250 000 долара, постигайки 69,5% приходи за тримесечието, благодарение на силните позиции на сървъра IBM zEnterprise.
Наскоро IBM сключи договори с банки от Централна и Източна Европа на обща стойност 130 млн. долара за предоставяне на сървъри, системи за съхранение на данни, софтуер и услуги за модернизиране на основните информационни системи в банките.
IBM обяви също, че през второто тримесечие на 2011 г. компанията е реализирала 847 конкурентни измествания на пазара за сървъри и системи за съхранение на данни, в това число 253 от Oracle/Sun и 248 от HP.
През второто тримесечие на 2011 г. компанията е успяла да убеди 334 клиенти да предпочетат IBM Power Systems продуктите на компанията, като около две трети (210) са били обслужвани до момента от Oracle/Sun, а останалата една трета (110) – от HP. Откакто преди 5 години IBM въведе програмата за миграция с цел да накара клиентите да изберат системите на IBM, компанията е постигнала 7 210 конкурентни измествания на клиенти към сървъри и системи за съхранение на данни на IBM.
По данни на IDC IBM e лидер по приходи на сървърния пазар UNIX, достигайки пазарен дял от 47,4% с IBM Power Systems. На сървърния пазар x86, IBM System X постигна ръст от 15,3% на годишна база.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Фирмите продават "овче" сирене с над 60% краве мляко
Решението на КЗК може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 14-дневен срок.
23.04 | 10:59
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30
-
Българска делегация, водена от Росен Желязков, ще бъде на погребението на папа Франциск
В делегацията ще участват още вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов.
23.04 | 10:15