PlayStation Network става част от Sony Entertainment Network 06.02 | 17:27
Промяната влиза в действие от 7 февруари

В опит да обедини всички самостоятелни свои онлайн услуги като PlayStation Network, Qriocity, Play Memories и т.н., японският гигант Sony има съвсем официално намерение да преименува изброените по-горе услуги под общото Sony Entertainmet Network (SEN).
Идеята на Sony, пространствено обяснена и в рамките на тазгодишния CES, е да обедини всички налични свои онлайн услуги в едно, като потребителите ще използват един и същ акаунт при работа с всяка една от изброените по-горе услуги.
От Sony допълват, че няма да изискват от своите потребители смяна на досегашните си потребителски имена и пароли. Промените ще влязат в сила от утре (7 февруари).
Единственото устройство на компанията, което няма да бъде засегнато от промените, е джобната платформа PSP – акаунтите на всички над 70 млн. потребители на конзолата ще продължават да функционират под името PlayStation Network.
За сметка на това наследникът на PSP – PSVita, ще бъде засегнат от промените.
Напомняме, че европейската премиера на най-мощното джобно устройство, до момента продавано с чисто комерсиална цел, ще се състои на 22 февруари тази година.
Според някои анализатори обаче, конкретно промяната на най-голямата от всички онлайн услуги на Sony – PSN (PlayStation Network), се дължи до голяма степен на миналогодишното фиаско, което доведе до потенциална кражба на данни на над 77 млн. потребителски акаунта.
Припомняме, че услугата на Sony беше в офлайн режим над един месец, през който потребителите нямаха достъп до мрежата.
Водещи
-
ООН прогнозира: 3,5 милиона души ще има в България през 2100 г.
Според доклада Китай, Германия, Япония и Русия вече са достигнали своя пик, а населението им...
13.08 | 21:00
-
Зеленски: Украйна и лидерите от ЕС се споразумяха с Тръмп за пет ключови принципа
Украинският държавен глава разкри подробности от срещата между европейските лидери и Тръмп в...
13.08 | 20:45
-
Прокуратурата и МРРБ проверяват сигнал за допълнителни възнаграждения в АПИ
Той е подаден през юни
13.08 | 20:30
-
Извънредни мерки по контрол на трафика в Гърция
Регулирано е движението на входовете и изходите на големите градове, където трафикът е много...
13.08 | 20:15
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Трима от „Наглите” изчезнаха мистериозно, издирват ги
Прокопи Прокопиев - Културиста, Ивайло Евтимов - Йожи и Даниел Димитров - Релето са в...
13.08 | 13:45
-
Близо 50% от българите и 69% от бизнеса подкрепят въвеждането на еврото
Това сочат резултатиете от проучване на "Алфа рисърч"
13.08 | 16:59