Samsung съди LG за нарушени патенти 20.11 | 13:14
Отношенията между технологичните гиганти се обтягат
Компанията Samsung Electronics е подала иск срещу южнокорейския си конкурент на пазара за производство на дисплеи LG Dysplay.
Според иска компанията трябва да признае за недействителни няколко патента, последния, засягащ технологията OLED (organic light-emitting diode,) намиращ все по голямо приложение в съвременните монитори и дисплеи за мобилни устройства, съобщава руският сайт INFOX.
Както пише CyberSecurity, в подадения иск към корейския патентен регулатор, се казва, че LG Dysplay държи седем "недействителни патента, в които отсъстват иновационни компоненти".
През септември тази година LG Dysplay пък също е подала иск срещу компанията Samsung Electronics, в който твърди, че последната нарушава патентите, свързани с OLED технологията. В иска се изброяват пет продукта на Samsung, в това число и телефоните Galaxy S и Galaxy Tab, където LG Display е видяла нарушение на техни права.
LG Display се явява дъщерно предприятие на LG Electronics и е вторият по големина производител на LCD технологии и продукти. Освен това компанията майка LG Electronics е в конкуренция със Samsung на пазара за смартфони и таблети.
Водещи
-
Асен Василев пред El País: 15 млрд. лв. кеш излязоха „на светло“ заради еврото
Изданието припомня, че България остава държавата с най-нисък доход на глава от населението в...
06.01 | 21:00
-
Александър Везенков е Господин Ефективен в Евролигата
рилото на Олимпиакос намери място в четвъртото издание за MVP от редовния сезон на...
06.01 | 20:45
-
Оранжев и жълт код: Обилни валежи ни очакват в сряда
В нощта срещу четвъртък температурите падат, дъждът преминава в сняг, а до понеделник снежно...
06.01 | 20:15
Най-четени
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Стотици смелчаци „спасяват” кръста в цялата страна
В Калофер се проведе така нареченото мъжко хоро в ледените води на река Тунджа, като се вярва,...
06.01 | 11:30