Twitter надхвърли 200 милиона потребители 24.12 | 13:30
И все пак значително изостава от най-голямата социална мрежа в света Facebook

Активната аудитория на потребителите на Twitter, които оставят поне по едно съобщение всеки месец, превишава 200 милиона, съобщават от социалната мрежа.
Услугата Twitter е пусната през 2006 година, а за достигане на 100 милиона активни потребители представители на компанията съобщиха през септември 2011 година.
През март тази година показателите за потребителите на компанията достигнаха до 140 милиона. Тогава беше обявено, че потребителите на услугата са оставяли ежедневно по 340 милиона Tweet-а.
През октомври 2011 година излезе и мобилната операционна система Apple iOS 5 за iPhone и iPad с интегрирана поддръжка на Twitter, което способства за популяризирането и увеличаването на броя на потребителите на услугата.
По брой потребители Twitter значително изостава от най-голямата социална мрежа в света Facebook, чиято активна аудитория надвишава един милиард потребители.
Водещи
-
Израел нанасе нови удари по Техеран
Убити са още трима ирански ядрени учени, с което общият им брой достигна девет
14.06 | 18:00
-
Българин е открит мъртъв в каравана в Серес
Най-вероятно е убит, посочват от гръцката полиция
14.06 | 17:40
-
19-годишна криминално проявена блъсна дете в инвалидна количка във Велинград
Тя се опитала да избяга
14.06 | 17:20
Най-четени
-
Само за 5 г.: Близо 800 старци са намерили смъртта си в домовете на ужаите в с. Ягода
От началото на 2025 г. до извеждането на хората от домовете през миналата седмица са починали...
14.06 | 11:00
-
Проф. Габровски: Зад скандалите с нелегални хосписи стои дълбок социален и медицински проблем
Застаряващото население, масовата емиграция и катастрофалният недостиг на медицински кадри...
14.06 | 12:40