Yahoo! и Alibaba преговарят за собствеността върху Alipay 16.05 | 12:09
Двете компании лаконично обясниха, че работят за решение в полза на всички акционери

Интернет гигантът Yahoo! и китайската фирма за интернет реклама Alibaba обявиха, че са стартирали преговори за Alipay – компанията за онлайн разплащания, чиято собственост беше оспорвана от двете страни и създаде напрежение между компаниите.
Всъщност Yahoo! и Alibaba публикуваха лаконично съвместно изявление, че се работи за решението на проблема в полза на всички акционери.
Спорът се разрази миналата седмица когато Yahoo!, която притежава голям дял в Alibaba, сезира американските власти, че собствеността на сайта Alipay е била прехвърлена към китайска компания, притежавана от изпълнителния директор на Alibaba Джак Ма.
Yahoo! притежава 43% дял в Alibaba и 40% дял в Alipay.
Според Yahoo! трансферът е извършен без знанието на акционерите и на борда на директорите на Alibaba. Прехвърлянето на собствеността на фирмата е направено през август, твърдят от американския софтуерен гигант, а Yahoo! и Softbank, друг голям акционер в Alibaba, са били информирани за това едва през март.
От своя страна Ма твърди, че трансферът на Alipay е "легален и 100% прозрачен".
Коментарът на генералния изпълнителен директор дойде след официалното изявление на Alibaba, че трансферът е извършен "изцяло в съзвучие с китайските закони", за да може да се осигури лиценз за дейността на Alipay.
Водещи
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Социалното министерство с нова инициатива за връщане на българи от чужбина
Ведомството ще плаща до 5000 евро на хора, които имат желание да се приберат да живеят и да...
17.07 | 21:00
Най-четени
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10