Българите са на второ място по посещения на чужденци в Турция 10.06 | 19:17
368 хил. българи са посетили южната ни съседка през първите четири месеца на 2012-та

Българските туристи заемат второ място в международния туристически поток на Турция през първите четири месеца на 2012 г., съобщава "Интерфакс", позовавайки се на данни от турското министерство на културата и туризма.
През периода януари - април тази година 368 хиляди българи са посетили южната ни съседка. Това представлява 6,5% от общия брой чуждестранни туристи за страната.
На първо място се нареждат посетителите от Германия, заемащи 15% от общия дял (или 869 хил. туристи). На трето и четвърто място с равни дялове от по 6,2% са съответно Грузия и Иран (с по 349 хиляди туристи), пише агенция "Фокус".
317 хил. руснаци са посетили Турция през четирите месеца, в сравнение със същия период миналата година. Това прави спад с 10%. През 2011 г. обаче броят на руските туристи в Турция се е увеличил с 13% спрямо предходната, 2010 г.
Водещи
-
В момента над 20 строителни екипа извършват текущи ремонти в различни райони на територията на София
Продължава работата и по текущия ремонт на бул.“Евлоги и Христо Георгиеви“ от бул.“Драган...
24.07 | 17:59
-
ВКС прекрати делото срещу бившия шеф на разузнаването Кирчо Киров
Експертиза установи, че Киров не може да участва в процеса поради здравословни причини
24.07 | 17:18
-
С 31 гласа "за" и 13 "против" Столичният общински съвет прие доклада за довършването на бул. "Тодор Каблешков"
По-рано днес главният архитект на София Богдана Панайотова даде брифинг пред журналисти, на...
24.07 | 16:30
-
Историческо слънчево затъмнение ще потопи в мрак три континента на 2 август 2027 г.
Гибралтар също ще бъде предпочитана локация, макар и за по-кратко време.
24.07 | 16:45
Най-четени
-
Атанас Запрянов: 11 000 лева струва един час гасене на пожар с хеликоптер
„Борбата с огнената стихия изисква изключителна организация и ресурси – един час с въздушна...
24.07 | 13:59
-
Последната цифра от годината ви на раждане има своето скрито значение 2
Според китайския календар последната цифра от годината ви на раждане е свързана с един от...
24.07 | 15:00
-
Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното...
24.07 | 11:15
-
Народното събрание прие на второ четене промените в Закона за движение по пътищата
„Надявам се времето да покаже, че сме направили стъпка в правилната посока”, заяви той.
24.07 | 13:45