Възстановяват античната крепост "Монтана" 18.03 | 17:14
Средствата са отпуснати по европейски проект

Антична крепост на хълма "Калето" край Монтана ще бъде в взстановена със средства по европейски проект.
Първата копка за възстановяването в автентичен вид на някогашната римска крепост "Монтана" на хълма "Калето" над град Монтана направи кметът Златко Живков.
Крепостта ще бъде възстановена по проект на община Монтана, финансиран от оперативна програма "Регионално развитие" на ЕС и от бюджета на местната управа с 1, 3 милиона лева.
Предстои изграждане на антична крепост с порти, от която днес стоят само основи, туристически информационен център и нов път до крепостта, допълва БТА.
Целта на проекта е развитие на културно-исторически туризъм в Монтана, чрез показване историята на града, който е един от най-древните по нашите земи.
Водещи
-
Владимир Путин пренебрегна апела на Доналд Тръмп, който в четвъртък поиска от него да спре атаките си срещу Украйна
Днес пък загинаха пет души след масирани руски атаки срещу градовете в Източна Украйна.
25.04 | 15:59
-
Майките да получават 75% от майчинството, ако се върнат на работа
Министърът припомни, че с огромните усилия на МТСП се намери начин да продължи и подкрепата за...
25.04 | 15:45
-
На 100 г. почина Иван Раев - най-възрастният скиор у нас и емблема на Чепеларе и Пампорово
Община Чепеларе изпрати съболезнователен адрес до семейството и близките му.
25.04 | 15:30
-
Желязков: С договора за нови 35 влака обновяваме железопътния транспорт и спасяваме над 360 млн. лв. по НПВУ
. Караджов специално благодари на Европейската комисия за проявената гъвкавост, давайки...
25.04 | 15:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45
-
Кой празнува имен ден
Тя се нарича още и Нова неделя, защото с нея започва цикълът от недели, които споменават...
25.04 | 09:30