Имало всички предпоставки за успешен летен сезон 27.02 | 15:03
Около 30% ръст на ранните записвания на германци и 10% - на руснаци
Налице са всички предпоставки за много успешен летен сезон. Това обяви служебният министър на туризма Стела Балтова при откриването на първото за годината заседание на Националния съвет по туризъм (НСТ) в Бургас. Според нея България очаква ръстове на основните си туристически пазари.
Успешната рекламна кампания пък все по-категорично налагала положителния имидж и разпознаваемостта на страната като дестинация за четири сезона, която предлага сигурност, комфорт и много повече комбинирани продукти. От началото на 2017 г. България е участвала на 14 международни туристически изложения със съдействието на министерството. Съизложители в тях са били над 100 компании, общини и организации, изтъкват от ведомството
Оптимистични са данните от ранните записвания. При големите туроператори в Германия има ръст между 22 и 45%, от Русия на този етап се отчита увеличение от 10%.
Националният съвет по туризъм за първи път заседава толкова рано, а според Балтова така има възможност да се обсъдят своевременно най-актуалните въпроси по подготовката на предстоящия летен сезон. Тя съобщи, че се предвижда през сезона на място да бъдат проверени от експертните работни групи по категоризиране 388 туристически обекта по Черноморието.
Към момента действащите договори за концесии са 49, а до края на месеца предстои да бъдат подписани 4 договора за "Свети Влас-нов плаж", "Обзор-юг", къмпинг "Оазис", "Дюни-юг". Действащите договори за наем на морски плажове са 63. Предстои подписване на договор след проведените търгове за наем за плажове "Несебър-Стар град", къмпинг "Веселие", Царево Василико и устие на р. Велека. По отношение на приходите от наеми на плажове за 2017 г. до момента са събрани над 5,8 млн. лв.
Водещи
-
Facebook и Instagram следят всяко ваше действие, как да се защитите?
Дори ако деактивирате акаунта си във Facebook или Instagram, Meta ще продължи да събира данни...
22.12 | 17:59
-
Миролюба Бенатова откри противоречия в мотивите на bTV за раздялата с Цънцарова
Реакцията на гилдията
22.12 | 17:45
-
Безплатно ще е паркирането в София дори и в зоните за платено паркиране
Два пъти по 5 дни , по празниците, няма да работят синя и зелена зона.
22.12 | 17:30
-
СГС остави в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Двамата бяха привлечени като обвиняеми през март тази година. Днес съдът гледа делото срещу...
22.12 | 17:15
Най-четени
-
Предаването "Тази сутрин" на бТВ ще има временни водещи
Репортерът Росен Цветков, който и друг път е замествал водещи включително в сутрешния блок,...
22.12 | 10:15
-
Рая Назарян отпадна като вариант за служебен премиер
Многократно сме обсъждали този въпрос, а и самата Рая Назарян е отговаряла на него – тя няма...
22.12 | 12:00
-
Важен съвет в навечерието на влизането на еврото: Плащайте с карта!
Празничните дни не се отличават от другите дни в годината, освен това че ние бързаме, нямаме...
22.12 | 12:45