Летище "Пловдив" започва преговори за нови дестинации 07.10 | 11:10
Скоро може да има полети до Близкия изток

Ръководството на летище "Пловдив” започва преговори за нови дестинации, намиращи се извън Европа, съобщава БТА.
По думите на изпълнителния директор на аерогарата Дойчин Ангелов става дума за полети до Близкия изток.
Вече са проведени разговори с нискотарифни арабски авиокомпании. Те са изявили желание за полети до България. Относно европейските дестинации предстои разговор с още един превозвач освен Райън еър.
Ангелов разкри новината по време на международна авиационна борса в Абу Даби, на която са участвали представители на 300 авиокомпании и на 330 летища от цял свят.
По време на събитието директорът на летище "Пловдив” се е срещнал с представители на 16 авиокомпании. Той е провел разговори и с ръководствата на сродни на пловдивското летище аерогари.
Дойчин Ангелов обясни, че нарастват шансовете за разкриване на дестинации до Турция поради започналите преговори с още две турски компании. Възможно е откриването и на нова дестинация в Испания, тъй като има проявен интерес от испански авиопревозвач.
Последният полет от Пловдив до Франкфурт ще бъде на 3 ноември, но полетите ще бъдат възстановени през летния сезон.
Всички авиокомпании обаче поставят въпроса за стимули, което по думите му подчертава, че ролята на фонда за развитие на летище "Пловдив" е много сериозна за бъдещето на аерогарата.
Водещи
-
Евгений Дайнов: Борисов въвежда Пеевски във властта лека-полека
Ако пасиансът им излезе, ние няма да сме всичките ДПС, но Пеевски ще ни е шефът
06.07 | 12:00
-
Трима загинали, след като кола се заби в заведение в Разград
Автомобилът е управляван от 19-годишен младеж
06.07 | 11:40
-
В Париж започва 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО
Тя е под българско председателство
06.07 | 11:20
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Трафикът по границите с Турция, Гърция и Румъния
Движението към съседните ни страни е интензивно
06.07 | 09:45