Министър очаква хотелите да са препълнени за Великден 01.03 | 10:50
Въпреки топлото време сезонът се развива отлично. Започнахме много силно. През зимните празници курортите бяха пълни, радва се ресорният министър Илиан Димитров
В момента курортите ни са много пълни, а цените са добри. Това каза в "Тази сутрин" по бТВ служебният министър на туризма Илин Димитров.
"Въпреки топлото време сезонът се развива отлично. Започнахме много силно. През зимните празници курортите бяха пълни. Имахме лек спад заради топлото време, но той бе преодолян благодарение на изобретателността на хотелиерите, които измислиха всякакъв тип забавления", добави той.
"Имаме над 1,2 млн. регистрации на туристи, от които 840 000 са българи. 27% повече са туристите в сравнение с миналата година и 5 на сто са повече от 2019-та. Вече не говорим за възстановяване, а за ръст спрямо предпандемичната година", подчерта министърът.
71% от туристите са от България, а останалите са от държави със сходна геополитическа ситуация като тази в страната ни, уточни министърът
"Рекламната ни кампания проработи. Показваме чудесата на България и колко е хубаво да се почива тук", добави той.
"71% от туристите са от България, а останалите са от държави със сходна геополитическа ситуация като тази в страната ни. Отваряме нови пазари и възстановяваме старите. От Израел имаме над 30 000 туристи", заяви Илин Димитров.
Петзвездните хотели във Велинград са със запълняемост над 73% на годишна база, уточни той.
"Надявам се да има сняг до края на март, за да са повече нощувките. Най-скъпото легло в туризма е празното", коментира министърът.
"Прогнозите за Великден са много добри. Пакетите са 3 и 4-дневни. Средно цените в най-ниския сигмент са малко под 100 лева на ден, а в най-високият – над 500. Очаквам бързо да се запълнят хубавите места", добави той.
"Колегите в Северна Македония поискаха да обединим винените ни маршрути. Те имат над 200 винарни до нашата граница и желаят да направим съвместни продукти", каза още служебният министър.
Водещи
-
Язовир „Ивайловград” прелива след пороите, активиран е планът за защита на населението
Ситуацията в селата Мандрица, Долно Луково и Меден бук остава усложнена
08.01 | 20:00
-
Мариан Бачев отмени уволнението на шефката на националната филмотека
Антония Ковачева е възстановена на поста след остър протест от страна на кинодейците
08.01 | 19:40
-
Тръмп: САЩ могат да контролират властта във Венецуела за неопределен период
Американският президент повтори пред ключов съюзник и намеренията си да анексира Гренландия
08.01 | 19:20
-
Новите размери на помощите ще се изплащат от февруари
Това съобщиха от Агенцията за социално подпомагане
08.01 | 19:00
Най-четени
-
Осъдиха Община Смолян да плати 30 000 лв. на жена, пострадала при падане на заледена улица
Решението не е окончателно и подлежи на обжалване.
08.01 | 12:00
-
Зимата се завърна с пълна сила – усложнена обстановка по пътищата в страната ОБЗОР
Какво е състоянието на пътищата в страната и има ли затруднения в движението?
08.01 | 11:15
-
На Бабинден: Какви са заплатите на акушерките и медицинските сестри? 3
При пълно работно време заплатата не може да пада под тези прагове. Въпросът е доколко те са...
08.01 | 12:45
-
"Гостите не искат да си тръгват" и "В бензина има захар": Из глупостите до 112 в Шумен
Често се получават обаждания от хора с молба на различни адреси да се пратят полицаи „ за...
08.01 | 11:45