Рагин: 1/3 от софийските ресторанти са пред фалит 18.01 | 18:44
В Пловдив над 50 хотела са на тезгяха за продаване, информира шефът на БХРА

"Ако се отървем с 20-30 процента спад в зимния туризма ще е добре, а ако заглъхне и пандемията може да се измъкнем тази година", това каза в "Твоят ден" Благой Рагин, почетен председател на БХРА.
Стресът на хората от пандемията от COVID-19 оказва влияние на нашия бизнес. Като добре справящи се в тази ситуация той отбеляза спа центровете, където много от услугите са индивидуални, както и различните къщи за гости.
За него проблемите още повече се задълбочават с цените на газа и електричеството.
"1/3 от софийските ресторанти са пред фалит. В Пловдив над 50 хотела са на тезгяха за продаване", информира той.
В Банско си отдъхнаха след промяната в заповедта на здравното министерство, според която се ограничаваше влизането на чужденци от страни в червената зона. Взети са препоръките на туристическия сектор. Но досега някои резервации на туристи са отменени. Но корекцията много ще помогне, смятат от бранша.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15