Туристи се оплакват от камериерки, възглавници, минибар... 24.08 | 18:44
Рекламациите идват основно от несъответствие между обещано и реалност

Липса на обещаните възглавници от меморипяна, скърцащи матраци и непривлекателни камериерки. Това са само част от най-абсурдните жалби на туристи, почивали по нашето Черноморие през сезон 2017. В списъка на капризните летовници попадат дори семпъл асортимент от напитки в минибара и стари фъстаци, предаде Дарик.
Общо 2500 проверки в търговски и туристически обекти по Черноморието е извършила Комисията за защита на потребителите от началото на летния сезон. Съставени са 150-160 акта за нарушения, като основното е несъвпадение между обещаното и предоставеното в заведения и хотели.
Има и оплаквания от неизрядни отношения между търговци, които могат да повлияят на почивката на потребителите, съобщават от Комисията за защита на потребителите (КЗП).
При един от сериозните случаи тази година година 210 нашенци, платили за хотел, трябваше да останат под звездите, заради неуредени сметки с туроператорската компания. За щастие, след намесата на институциите, туристите са получили ключове за стаите си.
От КЗП определиха като екзотични таксите от типа "празен стол”, "празна чиния” и "желание на клиента", за допълнителна обработка на поръчаното ястие. Това е нарушение, тъй като услугата не е предвидена в менюто, а законът изисква предлаганото в заведението да се описва там.
Проверките на КЗП по морето продължават до края на сезона.
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
ОФИЦИАЛНО: България е готова за еврозоната
Страната ни получава положителна оценка от ЕЦБ
04.06 | 14:04