Борисов: Управляваме кризата, заводите работят 17.01 | 18:19
И с най-меките мерки в ЕС успяваме да сме на 27-о място по заболеваемост, каза още той
"Успяваме да управляваме кризи, затова и с най-меките мерки срещу COVID-19 сме на 27-о място в Европа по заболеваемост и заводите в България работят". Това заяви министър-председателят Бойко Борисов, който посети Индустриална зона "Раковски”, където 24 компании са се възползвали от помощта на държавата в размер на 7 милиона лева по линия на мярката за запазване на заетостта в пандемията 60/40.
Премиерът Борисов изтъкна, че до този момент правителството е подпомогнало бизнеса и хората в условията на пандемия с общо 1,3 милиарда лева. "1,3 милиарда лева сме дали от социалното и икономическото министерство за подкрепа на бизнеса. Само за тук, за тази зона, е към 7 милиона", посочи Борисов.
На територията на зоната в Раковски работят около 5000 души и са позиционирани основните бази на редица мащабни индустриални инвеститори в секторите логистика и производство. Тя разполага с добри комуникационно-транспортни връзки, включващи магистрала "Тракия” – към София и Бургас. Амбицията на ръководството на зоната е тя да стане първата въглеродно неутрална зона в България.
В рамките на посещението си в Раковски Борисов коментира и ваксинационния процес в България. "Някои се надсмиват в момента, че България била последна по ваксинация, искам да им кажа да изчакат 2-3 дни и може би пак ще стане така, че както най-добре управляваме пандемията в момента, ще се окаже, че и проф. Ангелов е бил най-прав като заделихме за всички ваксинирани и втората доза", отбеляза премиерът и добави, че това е превенция срещу риск от нарушени доставки. "Виждате какво става в света – бой за ваксини", посочи Борисов и отбеляза, че е важно ваксинираните с първата доза ваксина срещу COVID-19 да могат навреме да получат и втората доза от ваксината.
Водещи
-
Топ астролог: През април 2026-а пламва война в Азия
Точно между март и юни догодина Юпитер показва развитие за България
04.11 | 20:30
-
Цветанов: Бойко не е този Борисов, който беше в началото и до 2018-19 г.
Румен Радев може да има 100-110 депутати, коментира бившият вътрешен министър и...
04.11 | 20:15
-
Торбьорн Торнквист, "Гънвор": Руският петрол ще намери купувачи въпреки санкциите
Винаги се случва по някакъв начин, заяви главният изпълнителен директор
04.11 | 20:00
Най-четени
-
От януари 2026 година таксата за издаване на лична карта ще бъде 30 лева
Документите за самоличност могат да бъдат подменени и преди изтичане срока на тяхната валидност
04.11 | 12:15
-
"Топлофикация София" започва днес поетапното пускане на отоплението в столицата
Изисквания към клиентите
04.11 | 08:30
-
Безплатни профилактични прегледи при уролог ще се проведат утре в Русе в подкрепа на мъжкото здраве
Психолози се включват за първи път
04.11 | 10:30