Коронавирусът заразил вече над 1 млн. в Испания 22.10 | 09:10
Страната стана първата в Европа, прескочила тази психологическа граница

Испания стана първата страна в Европа с 1 милион заразени с коронавирус. За последното денонощие бяха регистрирани почти 17 хиляди нови случая, с което беше премината границата от 1 милион, предаде Нова телевизия. Броят на новозаразените се удвои в последните пет седмици, въпреки наложените стриктни мерки в най-засегнатите райони.
"Причината е, че сме безотговорни. Обичаме да се забавляваме, да излизаме с приятели и да се събираме с роднини. Хората не разбират, че единственият начин да не се предава заразата е социалната дистанция. Прости неща, като носенето на маска дори когато се срещаш с приятели", посочва Каролина Делгадо, банков служител от Мадрид.
"По-високи глоби за нарушителите и контрол над далите положителна проба. Това трябва да се направи. Нужно е стриктно да се проследяват веригите на позитивните случаи. Проследяването, което правим сега не е добро", заяви Серхио Ернандес, медицинска сестра от Мадрид.
Франция има 900 000 заразени и вероятно ще подмине границата от 1 милион още тази седмица. Но населението й е значително по-многобройно от това на Испания. Великобритания и Италия са държавите с най-много починали от COVID-19 в Европа, като общия брой на заболелите там е по-малък, отколкото в Испания. Заради резкия скок на заразените лидерите на Европейския съюз ще дискутират проблема във видеоконферентна връзка на 29 октомври.
Водещи
-
От днес Перник и областта остават без АГ отделение
Причината - няма акушерки. Приемът на родилки се преустановява до 30 юли включително.
09.07 | 10:15
-
България чества 175 години от рождението на патриарха на българската литература Иван Вазов
Поетът е роден 9 юли 1850 г. в Сопот и умира на 22 септември 1921 г. в София
09.07 | 09:59
-
Студенти излизат на протест пред ректората на Софийския университет
Таксите в СУ скачат до 29 000 лева
09.07 | 09:45
-
Дянков:Еврото показа, че големите партии могат да управляват без патерици
„След влизането в Шенген, вече сме като всяка друга европейска страна. Това се харесва на...
09.07 | 09:30
Най-четени
-
Оранжев код за силен вятър и високи температури за седем области в България
Понижение на температурите с хладен въздух
09.07 | 08:30
-
Комари, вируси и лоша хигиена – новите опасности през ваканционния сезон
„Тропическият комар е единствената причина за тези болести. За съжаление, вече го имаме и в...
09.07 | 08:45
-
Кабинетът ще обсъди днес проект на решение за осъществяване на наблюдение на цените на стоки и услуги в процеса на въвеждане на еврото в страната
Вчера Съветът на ЕС гласува с единодушие последните решения, свързани с приемането на България...
09.07 | 08:59
-
Дневен хороскоп за 9 юли 2025 година
09.07 | 08:15