Везенков бе избран за Спортист на годината на България 30.12 | 15:32
Баскетболистът спечели 65-ото издание на най-престижните спортни награди
Александър Везенков бе избран за Спортист на годината на България. Баскетболистът спечели 65-ото издание на най-престижните спортни награди.
Първото място с голяма преднина бе отредено на Александър Везенков. През изминалата година Везенков отбеляза скок в кариерата си, печелейки отличието за най-полезен играч на осмия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже. През 2022 той записа и рекорден коефициент на ефективност, което му отреди и неоспоримата позиция за Спортист номер 1.
Призьорите сред родните атлети бяха определени от гласовете на 102 действащи спортни журналисти от 40 печатни и електронни медии, предаде БТА.
Ето и челната десетка на "Спортист на годината на България" за 2022-а:
Първо място – Александър Везенков (баскетбол) – 986 т.
Второ място - Кирил Милов (борба) – 622 т.
Трето място – Алберт Попов (ски – алпийски дисциплини) – 558 т.
Четвърто място – Стилияна Николова (художествена гимнастика) – 524 т.
Пето място - Едмонд Назарян (борба) – 432 т.
Шесто място – Севда Асенова (бокс) – 371 т.
Седмо място – Александър Николов (волейбол) – 319 т.
Осмо място - Боряна Калейн (художествена гимнастика) – 195 т.
Девето място – Карлос Насар (вдигане на тежести) – 190 т.
Десето място – Пламена Миткова (лека атлетика) – 189 т.
Атлет с увреждания номер 1, според спортните ни журналисти, отново е баскетболист. Най-полезният играч в националния ни отбор по баскетбол на колички – Георги Иванов взима статуетката с 250 т.
Националният ансамбъл по художествена гимнастика печели първото място в категорията "Отбор на годината” с 630 точки. Челната тройка се допълва от Националния баскетболен отбор (мъже) – 160 т. и щафетата по плуване 4 х 200 м със 120 т.
Наградата в традиционната анкета на вестник "Труд" за "Треньорът на годината" отива за четвърти път при треньорката на Националния Ансамбъл по художествена гимнастика – Весела Димитрова. Тя събра 160 т. пред Иван Иванов (вдигане на тежести) с 36 т. и Братан Ценов (борба, класически стил), също с 36 т.
Неоспоримият фаворит на публиката отново е Везенков.
По традиция пълното и подробно гласуване на спортните журналисти ще бъде публикувано на официалната страница на наградите – www.sportistnagodinata.bg
Водещи
-
Асен Василев с критика към работата на министъра на финансите Теменужка Петкова
По думите му за последните 10 години няма забавяне на данните. „Имаме забавяне на данните за...
04.02 | 17:40
-
Премиерът: Няма да променяме данъчно-осигурителната тежест 2
Той поясни, че предложението на Министерски съвет ще бъде до 40% разходи от БВП и бюджетен...
04.02 | 17:20
-
Мъжете и жените ще се пенсионират на еднаква възраст
Друга мярка предвижда осъвременяване на пенсиите за трудова дейност, както и пенсиите,...
04.02 | 17:00
Най-четени
-
Жена намушка с нож няколко души в София
Инцидентът е станал малко преди 8:30 часа тази сутрин.
04.02 | 09:45
-
Тръмп предприе решителни действия спрямо социалната мрежа TikTok
Вашингтон настоява за прехвърляне на собствеността в американски ръце, за да гарантира...
04.02 | 09:30
-
Районният съд в Пловдив определи новата дата за рестарта на делото „Дебора“
Процесът тръгва отначало
04.02 | 14:15