"Лъвиците" спечелиха предквалификационния турнир в Баку 12.11 | 19:18
Българките отново се справиха със съпротивата на домакинките Азербайджан след тайбрек
Женският волейболен национален отбор на България си спечели правото да участва в Квалификациите за Олимпийските игри в Лондон 2012, които ще се проведат догодина в Турция. Това стана факт, след като "лъвиците" се пребориха за победата с 3:2 на финала в предквалификационния турнир в Баку над домакините Азербайджан.
Двубоят се разви доста странно за финал, защото и двата тима си поделяха инициативата, като в определени моменти от мача изпадаха в сривове и това доведе до интересното развитие на резултата.
Първият гейм бе спечелен без особени проблеми от българките с изразителното 25:12, но в следващата част трикольорките ни демонстрираха другата крайност в играта си и загубиха с 21:25. Последва нова категорично спечелена част - 25:18 и 2:1 в геймовете, но точно когато се очакваше да затворим мача, настъпи нов необясним спад в представянето. Така четвъртият сет отиде на сметката на домакините след 25:15 в тяхна полза.
В тайбрека обаче нямаше какво да спре устрема на "лъвиците", които поведоха първо с 6:3, после с 9:4 и в крайна сметка спечелиха победата след 15:9 и 3:2 гейма.
Така волейболистките ни спечелиха Третия олимпийски предквалификационен турнир, като победата над Азербайджан бе втора за тях, след като двата тима се срещнаха и в груповата фаза, когато отново надиграхме домакинките с 3:2.
Азерките също могат да се надяват на класиране за квалификационния турнир в Турция, но това ще стане само ако някой от европейските отбори спечели квота за Олимпиадата чрез участието си в Световната купа, която в момента се провежда.
Водещи
-
Полиция разтърва три биещи се момичета в центъра на Велико Търново
Сбиването е станало в понеделник вечерта
28.07 | 14:20
-
КТ „Подкрепа“ иска вето на бюджета заради промените в трудовия стаж и минималната заплата
Синдикатът оспорва текстове и твърди, че бюджетът нарушава Закона за публичните финанси
28.07 | 14:10
-
12-годишно момче пострада тежко с тротинетка, транспортирано е с въздушна линейка към „Пирогов“
Инцидентът е станал в Лясковец
28.07 | 13:59
-
Земетресение от 3.7 по Рихтер друсна полуостров Халкидики
Към момента няма данни за нанесени материални щети или пострадали хора, както и за това...
28.07 | 13:45
Най-четени
-
Илиян Василев: Да бъдем сериозни! Иран няма да нападне България! 4
Малко повече гръбнак не би ни навредил.
28.07 | 11:15
-
Мира Добрева отхвърли номинация за вицепрезидент на България
Журналистката избира да продължи досегашната си телевизионна кариера
28.07 | 10:03
-
На 28 юли честваме паметта на светите апостоли и дякони - Прохор, Никанор, Тимон и Пармен
Така избрали Стефан, Филип, Прохор, Никанор, Тимон, Пармен и Николай.
28.07 | 10:30