„Нейт“ остави 100 000 без ток 08.10 | 16:07
В три щата е обявено извънредно положение заради бурята
Ураганът "Нейт", който преди няколко часа достигна бреговете на САЩ, вече създава сериозни проблеми на хората в засегнатите райони. 100 000 души останаха без ток, след като природното бедствие връхлетя щатите Мисисипи и Алабама, предаде РИА "Новости". Въпреки че "Нейт" отслабна до тропическа буря, той продължава да нанася щети.
По последни данни на метеоролозите в САЩ скоростта на вятъра в засегнатите райони достига 110 км/ч. Самата буря пък се придвижва със скорост 37 км/ч.
Заради "Нейт" в щатите Луизиана и Флорида също бе обявено извънредно положение. Такова е въведено и в някои райони на Мисисипи.
Водещи
-
Републиканска шампионка по борба се самоуби
Унгарката Жанет Немет е скочила от 11-тия етаж на блок за спортисти в столичния ж.к. "Диана"
23.06 | 16:15
-
Демерджиев: Доста интересни са показанията на Невзоров и до голяма степен изясняват какво се е случило
Това беше всъщност изникването на един град в нищото, без никой да знае и никой да...
23.06 | 16:00
-
И роботите влизат във властта
Министър Иван Василев създава консултативен съвет, в който ще участва и изкуственият интелект
23.06 | 15:45
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45