Намаляват продажбите на жилища с просрочени ипотеки в САЩ 24.02 | 11:55
26% от всички сделки с недвижими имоти в страната са с просрочени задължения

Продажбите на жилища с просрочени задължения към банките в САЩ намаляват през 2010 година, показа доклад на RealtyTrac.
През 2010 година са продадени 831 574 жилища, отнети от собствениците заради дългове към банки. Данните показват намаление от 32 на сто спрямо нивата от 2009 година. Жилищата с просрочени ипотеки остават 26% от всички продажби на жилища в страната през миналата година. През 2009 година нивото беше 29% от всички продажби на жилища в САЩ.
Най-голям брой продажби на жилища с просрочени задължения има в щатите Невада, Аризона и Калифорния. В Невада през 2010 година 57% от всички продадени имоти са били с просрочени ипотеки.
Според изчисленията на организацията, която е водещ търговец на жилища с просрочени задължения в САЩ, цената на сделките с подобни жилища е със средно 28% по-ниска отколкото при останалите сделки на пазара.
Водещи
-
Пожарът в промишлената зона на Перник е почти овладян
Причините за инцидента все още се изясняват, като на този етап няма данни за умишлен палеж.
16.10 | 12:00
-
Радостин Василев: Бойко Борисов изпрати депутатите си по селата и паланките
Това коментира в кулоарите на парламента лидерът на МЕЧ Радостин Василев, след като стана...
16.10 | 11:30
-
bTV Media Group и Венета Райкова се разделят
Медията остава ангажирана с мисията да предлага актуално и развлекателно съдържание
16.10 | 11:15
Най-четени
-
Президентът до НСО: Ще пътувам с личния си автомобил
Публикуваме писмото на държавния глава без редакции
16.10 | 09:30
-
Събирането на доказателства за смъртоносния инцидент с АТВ в Слънчев бряг е приключило
Имало е и друго искане да се обезсилят събраните доказателства от следовател от НСлС и ако не...
16.10 | 09:15