ЧЕЗ инвестира 2.5 млн. лв. в ел. мрежата 11.09 | 10:43
От стъпването си на българския пазар в края на 2004 г. групата на ЧЕЗ в България е инвестирала над 450 млн. лева

2,5 млн. лева ще инвестира "ЧЕЗ Разпределение България” АД в рехабилитация, модернизиране и развитие на електроразпределителната мрежа на Западна България през септември.
От общия обем средства компанията предвижда да вложи 350 хил. лева в дейности, свързани с присъединяване на нови клиенти в София, съобщиха от дружеството.
Най-големият обект, чието стартиране предстои през този месец, е подмяната на 78 хил. метра увредени при кражби кабели от подстанция "Витоша", която захранва централната градска част на столицата. Стойността на проекта е 1,3 млн. лева, като се предвижда от тях 1 млн. лева да бъдат вложени до края на месеца.
Подмяната на кабелите от подстанция "Витоша” е вторият етап от плана за подмяна на увредени при посегателства кабели в София. На 7 септември "ЧЕЗ Разпределение България” АД приключи подмяната на 57 хил. метра кабели от подстанция "Хиподрума", а през следващата година е предвидена и подмяната на 94 хил. метра кабели от подстанция "Красно село”.
"Крайната цел на всеки един обект, който реализираме, е да повишим качеството и надеждността на захранването за нашите клиенти и да подобрим услугите, които им предлагаме. За съжаление, обемът на одобрените ни инвестиции е недостатъчен за реализацията на всички належащи проекти. Въпреки ограничените ресурси ние ще продължаваме да работим усилено, за да доближаваме предлаганите от нас услуги до европейските стандарти", каза Петър Докладал, регионален мениджър на ЧЕЗ за България.
През февруари тази година ЧЕЗ внесе в ДКЕВР предложение за увеличаване на обема на одобрените инвестиции до 152 млн. лева годишно. В решението на регулатора за цените на електроенергията в периода 1 юли 2011 г. – 30 юни 2012 г. предложението на компанията не бе взето предвид.
От стъпването си на българския пазар в края на 2004 г. групата на ЧЕЗ в България е инвестирала над 450 млн. лева за поддържане, рехабилитация и развитие на електроенергийната инфраструктура в Западна България.
Водещи
-
Всяка година държавата предоставя еднократна помощ от 300 лв. за родители на ученици от 1. до 4. клас и на осмокласниците
Сумата се разделя на две - за двата срока.
01.09 | 17:40
-
Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров се прибра изненадващо в Хасково
Той се завърна в родния си град и зарадва малките тенис таланти.
01.09 | 17:20
-
Лекарите не препоръчват транспортиране на пострадалите в катастрофата край Монтана
При необходимост и в случай че състоянието на пациентите позволява те да бъдат транспортирани...
01.09 | 16:59
-
Ще настъпят промени в съдържанието на учебниците, които се използват в училищата
За някои класове се очаква това да се случи още през следващата учебна година.
01.09 | 16:45
Най-четени
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
Голям пожар в Белослав, горят къщи
Огънят е предизвикан от горене на кабели за извличане на цветен метал.
01.09 | 16:15