Бойко Борисов ще води две кандидатски листи за изборите 23.03 | 09:33
Бившите министри на земеделието и здравеопазването също са номинирани

Експремиерът Бойко Борисов ще бъде на челото на две кандидат - депутатски листи. Това каза бившият вътрешен министър и шеф на предизборния щаб на ГЕРБ Цветан Цветанов пред TV7.
Той прогнозира също така, че партията му ще има над 100 народните представители в следващия парламент.
Цветанов съобщи, че сред номинираните от структурите на политическата сила за листите има бивши министри. Сред тях са този на земеделието Мирослав Найденов, на здравеопазването Десислава Атанасова и на регионалното развитие Лиляна Павлова.
Шефът на щаба беше категоричен, че ексвицепремиерът Симеон Дянков няма да участва в листи и няма да бъде член на евентуален бъдещ кабинет на ГЕРБ.
Цветанов допълни, че не всички министри от предишното правителство са излъчени. По думите му номинациите зависят от областните и общинските структури на партията. При избора на кандидатите Цветанов гледал дали местните звена и кметовете са доволни от кандидатите.
Платформата на партията за вота ще се фокусира върху доходите на хората, младежката безработица и развитието на регионите.
Той коментира и обвиненията на левицата, че ГЕРБ се опитвали да фалшифицират изборите чрез вече бившия шеф на "Информационно обслужване" Михаил Константинов. Цветанов попита как може да бъде манипулиран вотът, като излязат 1,5 млн. души да гласуват.
Шефът на щаба заяви, че до момента никога не се е срещал с Михаил Константинов. Цветанов заподозря БСП, че се готви да оспори резултаттие от изборите.
По повод твърденията, че е близък с новия МВР шеф Петя Първанова, той каза, че тя е назначена по времето на министър Георги Петканов и е работила във ведомството по време на Румен Петков и на Михаил Миков.
Цветанов отрече, че лидерът на ДСБ Иван Костов е посещавал Бойко Борисов в болницата, докато страдаше от високо кръвно. Той каза, че шефът на тъмносините е посещавал лидера на ГЕРБ при друга негова операция преди години.
Водещи
-
Цветлин Йовчев: България може да стане мишена на провокации и агресия от руска страна
Битовият инцидент в Русе много се политизира, заяви бившият шеф на ДАНС
15.09 | 21:00
-
Загадъчни радиосигнали от дълбините на Антарктида
Живият Нострадамус: Те са доказателство за съществуването на паралелни вселени
15.09 | 20:45
-
Тръмп държи кодовете за 20 атомни бомби в Германия
Плановете на САЩ са ясни - само те могат да възпрат Русия с нейните 5500 бойни глави
15.09 | 20:30
-
Ваня Григорова: Никой не бива да задължава осигурените лица да вкарват вноските си в частен пенсионен фонд
Според нея трябва да има таван на пенсиите, който може да се увеличи, но не и да се премахне
15.09 | 20:00
Най-четени
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
-
Брутална катастрофа в София - колата е на части, шофьорът загина
Той е летял с 218 км/ч
15.09 | 13:30