В хазната на София тази година ще има 28 милиона лева повече 12.02 | 14:59
Общината залага 725 млн. лв. в инвестиционната си програма

С 28 милиона лева повече ще разполага в бюджета си Столичната община, обяви председателят на общинската комисия по бюджет и финанси Орлин Алексиев на заседание на Столичния общински съвет.
През 2015 година София ще има в хазната си общо 1,49 млрд. лева. Инвестиционната програма е на стойност 725 млн. лв.
От тях средствата по европейските оперативни програми са 391 млн. лв. "За финансиране по европейските програми са заложени двата най-големи проекта на София – завършването на инсталацията за механично и биологично третиране на отпадъци, продължаването на метрото и започването на строителството на третия метродиаметър, посочи Алексиев.
"През последните години успяхме да осигурим постоянно увеличаване на бюджета благодарение на активната работа изпълнението на проекти по европейските програми, както и заради мерките, осигуряващи по-висока събираемост", посочи Алексиев. По думите му са заложени 6% ръст на приходите.
В бюджета е заложен ръст от 25 млн.лв. на данъчните приходи от 230 млн. лв. за 2014 г. на 256 млн. лв. за тази година. Това се дължи на по-високи очаквания на приходите от данъка върху превозните средства и данъка върху недвижимите имоти. Съществен ръст е предвиден и при данъка за придобиване на имущество по възмезден начин, каза председателят на бюджетната комисия.
Алексиев съобщи, че за възстановяване и ремонт на уличната мрежа са предвидени 86,3 млн. лв., а за строителството на метрото – 128 млн. лв.
През тази година се очаква доставката на 80 нови автобуса, пет трамвая, 110 единични автобуса. 235 млн. лв. инвестиции в завода за отпадъци, а 14,1 млн.лв. са предвидени за строителство на нови детски градини и разширения на съществуващите, информира Алексиев.
Водещи
-
Киселова: Искането на оставката ми е тема, по която опозицията може да намери общ език
Парламентът е доказал, че може да работи въпреки неговата фрагментация
02.08 | 18:00
-
Стана известен последният есемес на Тодор Славков до Крушарски
Съобщението до бизнесмена Малък Тошко е изпратил десет дни по-рано - на 11 юли
02.08 | 17:40
-
Мира Радева в шок: Мъжът ми чака близнаци, изневерявал ми е с години!
Социоложката се развежда
02.08 | 17:00
Най-четени
-
Хиляди с глоби по 350 евро в Гърция
Камионите и автобусите нямат право да се движат в лявата лента, дори при изпреварване
02.08 | 15:00
-
Зафиров: Илияна Йотова е една от възможните за номинация на БСП-ОЛ за президент
Левицата ще участва на тези избори с амбицията да ги спечели, каза той
02.08 | 13:00
-
Протест затваря пътя към ГКПП "Маказа"
Призовават се гражданите, планиращи пътуване към Гърция в този ден и часови диапазон, да...
02.08 | 09:45