Консорциум „Бдин” ще реконструира бул. "Панония” във Видин 24.08 | 14:03
Жалба в КЗК обаче ще забави началото на ремонтните дейности

Изпълнителят, спечелил обществената поръчка за пълна реконструкция на булевард "Панония”, е Консорциум "Бдин”, съобщават от пресслужбата на Община Видин.
Вчера е станало ясно, че фирма "СК – 13 Пътстрой” АД е обжалвала решението в Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Това означава, че началото на ремонтните дейности ще се забави с около два месеца, посочват от общината.
По тази обществена поръчка са подадени общо четири оферти – две фирми и два консорциума.
При разглеждане на офертите са установени неточности или пропуски в документациите на трима от кандидатите. Отправено е било искане за допълнителни документи и разяснения. При новите разглеждания на допълнително изискуемите документи са били установени неточности според изискванията на процедурата. Според тези критерии те са недопуснати до трети кръг – отварянето на ценовите оферти, допълват от общината.
Офертата на Консорциум "Бдин” била напълно изрядна. Консорциумът е съставен от видинската фирма БКС "Бъдинстрой” и "Стреза” ЕООД от София. Изпълнителят може да стартира работа едва след произнасянето на Административния съд по жалбата на "СК – 13”.
Междувременно днес също така стана ясно, че "Видапътстрой” е спечелила обществената поръчка за ремонт на улици в община Видин. Тече 10-дневен срок за обжалване на решението, посочват още от Видинската община.
Избрана е фирмата, предложила най-добра оферта по обявената от Община Видин обществена поръчка за ремонт и рехабилитация на улици.
По тази обществена поръчка са подадени оферти от четири фирми. При разглеждането им са установени неточности или пропуски в документациите на двама от кандидатите и те не са допуснати до трети кръг, твърдят от местната община.
Според поръчката на общината, във Видин и региона ще бъдат ремонтирани над 60 улици. За преасфалтиране напълно и частично са включени улици в 5 села и около 40 пътни отсечки във Видин. За баластриране са предвидени улици в 22 населени места. Преасфалтирани ще бъдат и пет междублокови пространства във Видин, е записано още в обществената поръчка. За целта ще се инвестират средства, заложени в капиталовите разходи за 2011 г.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15