Сандов: Продължавам да не разбирам защо се стига до тук 10.06 | 16:45
Сандов каза, че като министър работи по програмата, която има по коалиционното споразумение. "Разговорите, които се водят и ще продължат да се водят, са основно в парламента между парламентарните групи за осигуряване на подкрепа за важните мерки, свързани с актуализацията на бюджета и за опит за намиране на решение", каза вицепремиерът

Продължавам да не разбирам защо се стига до такива крайни мерки, но това е разговор на ниво коалиция, парламент. Така коментира пред журналисти вицепремиерът и министър на околната среда Борислав Сандов излизането на "Има такъв народ" (ИТН) от правителството.
Сандов участва във форума "Зелената сделка – иновации, инвестиции и справедлив преход", организиран от медийния портал dir.bg и специализирания сайт за енергетика, екология и икономика 3e-news.net. В него участват представители на институциите, европейски и български експерти, представители на бизнеса и неправителствения сектор.
Сандов каза, че като министър работи по програмата, която има по коалиционното споразумение. "Разговорите, които се водят и ще продължат да се водят, са основно в парламента между парламентарните групи за осигуряване на подкрепа за важните мерки, свързани с актуализацията на бюджета и за опит за намиране на решение", каза вицепремиерът.
Той посочи, че работи с екипите на всички министерства, с които има съвместна дейност. Колкото до политическото решение, то трябва да се вземе от всички участници в коалиционното споразумение. Това означава събиране в самите партии и разговори, за да може да се намери решение, коментира вицепремиерът. Той вярва, че саботажи няма да има, защото първата и основна цел е работата на държавата. "Достатъчно много предизвикателства има пред държавата и ние следва да адресираме именно там нашите политики и действия", каза Сандов. Той посочи, че в "Демократична България" в момента се провеждат интензивни разговори вътре в коалицията, за да се предложат решения.
Попитан дали се водят разговори кои ще са новите министри, вицепремиерът каза, че не участва в такива разговори и не знае изобщо да се водят такива. "Ние търсим конструктивно опит да функционира парламентът и да върши задачите, които са нужни на нашата държава, в това число търсим опити за диалог с коалиционните партньори", каза още той.
На въпрос дали все още възприема ИТН като коалиционен партньор, вицепремиерът каза, че за него те все още са коалиционен партньор.
"Аз правя опити да работя с тях, надявам се, че това ще се случи и на ниво парламент, и на ниво правителство. Трудно ми се получават, обаче, тези опити", коментира Сандов.
Водещи
-
В ГДБОП разследват първа измама, свързана с превалутирането заради еврото
Жена е измамена в онлайн платформа
22.08 | 18:00
-
Фестивал в София по случай Деня на независимостта на Украйна
Интеграционно-образователния център "Украински Вулик" и Столичната община канят гражданите в...
22.08 | 17:45
-
Проучване: Британците обсъждат времето по 56,6 часа на година
Резултатите от допитването подчертават неизменното увлечение на нацията по климата на фона на...
22.08 | 17:29
-
Шофьорът на АТВ-то, помлял петима в Слънчака, остава в ареста за постоянно
Ако бъде признат за виновен по най-тежкото обвинение, Наказателният кодекс предвижда от 15 до...
22.08 | 17:15
Най-четени
-
Още м.г. въжето на парашута, който се скъса, е било разнищено?
При инцидента с парасейлинг загина 8-годишно момченце, падайки от височина 40-50 м в морето
22.08 | 10:00
-
Отиде си Васил Кожухаров, гласът от култови филми и дублажи
Тъжната новина съобщи във Фейсбук актрисата Милена Живкова
22.08 | 14:40
-
Протести в София и Бургас заради Никола, който помете с АТВ петима души в Слънчев бряг
Как да обясним на другото дете на дъщеря ми, че майка му никога няма да се върне. Кой ще го...
22.08 | 11:00