Екоинспекция глоби "ОЦК Кърджали" с 60 хил. лева 11.03 | 10:43
Това е и най-високата санкция за неизпълнени условия от комплексни разрешителни за миналия месец

Глоба от 60 хил. лева е наложена от регионалната инспекция по околната среда и водите на "ОЦК Кърджали" АД, съобщиха от Министерството на околната среда и водите (МОСВ).
Това е и най-високата санкция за неизпълнени условия от комплексни разрешителни, наложена през миналия месец.
На "ОЦК Кърджали" АД е дадено предписание за незабавно прекратяване на работата на агломерационна машина от инсталацията за производство на олово и оловни сплави до преустановяване на замърсяването.
Ето и какви други глоби са наложили екоинспекциите през февруари:
Глоба в размер на 12 хил. лева пък е наложена на ТЕЦ Бобов дол” ЕАД. С по 10 хил. лева са глобени и "Свилоза” АД (глобата е наложена от РИОСВ – В.Търново), Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Г.Делчев, Гърмен и Хаджидимово (РИОСВ - Благоевград) и "Дуропак-Тракияпапир” АД (РИОСВ - Пазарджик).
За неспазване на условия в разрешителни по Закона за управление на отпадъците РИОСВ - Бургас е издала наказателни постановления на "Пътни строежи 2001”, "Алкор Инвест” ЕООД и "Захарен комбинат Пловдив” АД на обща стойност 8 хил. лв.
За неконтролирано обезвреждане на отпадъци РИОСВ – Ст. Загора е наложила глоби на ЕТ "Каприз кис” за 5 хил. лв, на "Топлофикация Ямбол” ЕАД за 3 хил. лв. и на "Наталия” АД за 2 хил. лв., а за извършване на дейност без разрешително е санкционирала ЕТ "Т.Попов-Марио 73” с 7 хил. лв. Такава санкция е наложена и от РИОСВ Смолян – на "КОН” ЕООД за 3 хил. лв. за извършване на дейности по оползотворяване на излезли от употреба моторни превозни средства без разрешително.
През изминалия месец са наложени общо 13 санкции за замърсяване на околната среда над допустимите норми.
РИОСВ – В.Търново е наложила еднократна санкция в размер на 27 137 лв. на "ТЕЦ Свилоза” АД за превишаване на индивидуалните емисионни ограничения на заустваните отпадъчни води в река Дунав.
Наложена е и еднократна санкция на "Топлофикация Габрово” ЕАД в размер на 14 115 лв. за емисии на наднормен прах в атмосферния въздух.
РИОСВ – Пазарджик е наложила санкция на стойност 4 хил .лв. на "Еко Медет” ЕООД за замърсяване на десния приток на р. Елшишка с отпадъчни води с наднормено съдържание на мед, желязо, манган и сулфати.
Общо през февруари експертите на 16-те регионални инспекции по околната среда и водите са извършили проверки на 1 481 обекта и са дали 781 предписания за отстраняване на констатирани нарушения. Съставени са 66 акта и са издадени 75 наказателни постановления на обща стойност 234 700 лв. Постъпилите суми по наложените санкции, в това число и за предходни месеци, са общо 105 911 лева.
Водещи
-
България към РСМ: Консенсусът в ЕС е непроменим, време е за изпълнение на ангажиментите
България изразява нарастваща загриженост относно продължаващото неизпълнение от страна на...
02.09 | 17:59
-
Инцидентът с трамвай: Щетите са за 50 000 лв., ще санкционират ватмана
По думите му не е редно ватманът да слиза да си купува кафе, но това е честа практика.
02.09 | 17:40
-
Реджеп Ердоган: Путин и Зеленски все още не са готови за лидерска среща
Загриженост за ситуацията в Газа
02.09 | 17:20
-
Здравните власти в Румъния регистрират съществено нарастване на случаите на COVID-19
Националният институт за обществено здраве съобщи, че през седмицата 18-24 август са били...
02.09 | 16:45
Най-четени
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30
-
Терзиев: Ще изискам спешни мерки за гарантиране на безопасността на градския транспорт
"Гражданите трябва да се движат спокойно и с доверие, че системата работи за тяхната...
02.09 | 11:15
-
НОИ превежда майчински и болнични
Ще бъдат захранени и сметките на хората с временна нетрудоспособност /в болнични/
02.09 | 11:59
-
Министър Вълчев предлага учебният ден да започва по-късно
Предизвикателства с двусменното обучение
02.09 | 14:00